سه شنبه 24 تیر 1399
میثم صدرا، کارگردان تئاتر «روزهای بی‌قوام» در بیرجند:

توجه به مباحث هنری شهید آوینی اتفاقات مثبتی در حوزه هنر رقم می‌زند

روزهای بی قوام
    -     کد خبر: 7593
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/26|13:41
کارگردان تئاتر روزهای بی‌قوام گفت: اگر بخشی از مباحثی که شهید آوینی دنبال نموده در حال حاضر در فضاهای هنری عنوان گردد با اتفاقات مثبتی روبه رو خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی تئاتر روزهای بی‌قوام به کارگردانی میثم صدرا در سالن نمایش گلبانگ بیرجند روی صحنه رفت.

میثم صدرا در اتباط با اجرای تئاتر روزهای بی‌قوام در هفته هنر انقلاب اسلامی در خراسان‌جنوبی اظهارداشت: نویسنده این نمایش ایوب آقاخانی و بازیگران اصلی آن خانم فهیمه هرمزی ، محمد براتی و بازیگر خردسال آن محمدعلی محسن‌زاده هستند.

وی ادامه داد: همچنین آقایان حمید مقدوری، شهرام قاسمی و مرتضی احمدی در بخش تصویر با این مجموعه همکاری می‌کنند.

کارگردان تئاتر روزهای بی‌قوام به موضوع اصلی این نمایش اشاره داشت و یادآور شد: این نمایش مربوط به یکی از مبارزین قبل از انقلاب اسلامی ایران علیه رژیم شاه بوده که به شکل مخفیانه از خانواده به دلیل اینکه نگران سلامتی او نباشند دست به یک سری فعالیت‌ها علیه رژیم شاه می‌زند که مهم‌ترین آن ساماندهی هیأت‌های مذهبی است.

صدرا ادامه داد: در ادامه داستان نمایش این مبارز بدون اطلاع داشتن خانواده توسط نیروهای ساواک دستگیر و همسر وی مدت‌ها در مناطق مختلف به دنبال نشانی از او می‌گردد که نهایتا توسط یکی از دوستان همسرش متوجه به شهادت رسیدن همسر خود بر اثر شکنجه‌های نیروهای ساواک در زندان می‌شود.

وی با اشاره به مجموعه روایت فتح که توسط شهید سید مرتضی آوینی تهیه شده است، افزود: اگر بخشی از مباحثی که شهید آوینی دنبال نموده در حال حاضر در فضاهای هنری عنوان گردد با اتفاقات مثبتی روبرو خواهیم شد.

کارگردان تئاتر روزهای بی‌قوام با بیان اینکه تئاتر به دلیل فضای زنده‌ای که برای اجرا داشته و جذابیت‌های بصری موجود در آن مخاطب خود را به صورت مستقیم با اتفاقات و موضوع تئاتر درگیر ساخته و تأثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطبان دارد و در تئاتر می‌توان با جذابیت‌های بصری که در صحنه به نمایش گذاشته می‌شود بیشتر با نسل جوان ارتباط برقرار ساخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال