سه شنبه 1 مرداد 1398

شهر تاریخی یزد مظهر هنر اصیل ایرانی و اسلامی است

استان
    -     کد خبر: 7591
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/26|13:21
سرویس : استانها
معاون اسبق سیاسی، امنیتی استانداری یزد گفت: هنرمندان حقایق قدسی اماکن مذهبی شهر تاریخی یزد را برای گردشگران خارجی تشنه مفاهیم توحیدی به نمایش بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ غلامحسین دشتی معاون اسبق سیاسی، امنیتی استانداری یزد با تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم سیدمرتضی آوینی گفت: شهر تاریخی یزد مظهر هنر اصیل ایرانی و اسلامی است و باید هنرمندان این ظرفیت و هنر ارزشمند را به جهانیان معرفی کنند

.
وی از مجموعه «امیرچخماق» و «مسجد جامع کبیر یزد» به عنوان نمونه‌ای از نماد تمدنی و شاهکار معماری و هنری این دیار یاد کرد و افزود: هنرمندان حقایق قدسی اماکن مذهبی شهر تاریخی یزد را برای گردشگران خارجی که تشنه مفاهیم توحیدی و الهی هستند به نمایش بگذارند.


دشتی ادامه داد: سالیان متوالی است که فرهنگ غربی، انسان متعالی را انسان شیطانی معرفی کرده و غربی‌ها امروز از ساختمان‌های معماری غربی دلزده‌اند و به همین دلیل عشق و علاقه خاصی به اماکن تاریخی بویژه مذهبی ما دارند؛ اماکنی که با معماری اسلامی و گنبدها و گلدسته‌های زیبا، بشریت را به فطرت اصلی خود یعنی فطرت الهی دعوت می‌کند.
این کارشناس از دانشگاهیان، هنرمندان و حوزه‌های علمیه خواست در این زمینه اقدامات مؤثرتری انجام دهند.


دشتی در بخش دیگر سخنان خود با محکوم کردن اقدام خصمانه دولت آمریکا مبنی بر تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز جهان در شرایط حساس تاریخی خود قرار دارد و درحالی که رئیس جمهور احمق آمریکا دولت عربستان را گاو شیرده خطاب می‌کند، در مقابل ایران کرنش کرده و عاجزانه از ایران می‌خواهد تا به درخواست‌‌هایش توجه کند.
معاون اسبق سیاسی، امنیتی استانداری یزد اظهار داشت: آمریکایی‌ها شکست‌های متعدد خود در منطقه را از چشم سپاه می‌بینند چرا که آنان پروژه‌های مهمی را دنبال کردند که هیچ کدام به سرانجام نرسید و دقیقا عنوانی که به سپاه اطلاق کرده‌اند شایسته خودشان است.

دشتی تصریح کرد: این اقدام آمریکائی ها باعث محبوبیت بیشتر سپاه و حضور قدرتمند سپاهیان اسلام در منطقه شد.

وی، اشغال افغانستان، عراق و سوریه، راه اندازی جنگ، اختلاف بین شیعه و سنی و انزوای ایران در منطقه را از مهمترین پروژه های آمریکایی‌ها در منطقه برشمرد و اظهار کرد: آنها بابت این پروژه‌ها بیش از 7 تریلیون دلار هزینه کردند و هم‌اکنون با وجود تعداد زیاد نیروهایشان در عراق و در افغانستان نتوانستند کاری انجام دهند و حتی باید مخفیانه به این کشورها سفر کنند.
 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال