چهارشنبه 5 تیر 1398

نقد و بررسی فیلم «پروانگی» و کارگاه تخصصی داستان کوتاه انقلاب در حوزه هنری شاهرود

حوزه هنری شاهرود
    -     کد خبر: 7586
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/26|13:39
سرویس : استانها
هم‌زمان با ششمین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، نشست تخصصی نقد و بررسی فیلم «پروانگی» و کارگاه تخصصی داستان کوتاه انقلاب در حوزه هنری شاهرود برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هم‌زمان با ششمین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، نشست تخصصی نقد و بررسی فیلم «پروانگی» با حضور سعید خجسته‌فر کارگردان فیلم و جمعی از هنرمندان در محل حوزه هنری شهرستان شاهرود برگزار شد.

در این نشست فیلم مستند داستانی «پروانگی» به نمایش درآمد و در ادامه حاضرین به نقد و بررسی آن پرداختند.

فیلم مستند «پروانگی» با موضوع آرا، اندیشه‌ها و سیره شهید مهدی رجب بیگی از دانشجویان پیرو خط امام (ره) و سایر شهدای دانشجو و دانش آموز استان سمنان است که در جریان تسخیر لانه جاسوسی دانش‌آموزان گرمساری در حمایت از دانشجویان پیرو خط امام به صورت کفن‌پوش به سمت تهران حرکت کردند.

شهید مهدی رجب‌بیگی متولد سال ۱۳۳۶ در شهر دامغان، در جریان تسخیر لانه جاسوسی جزو دانشجویان پیرو خط امام و از عناصر مهم و تاثیرگذار در این حماسه ملی بوده است. وی در ۵ مهر سال ۱۳۶۰ در تهران به دست منافقین ترور شد و به شهادت رسید.

فیلم مستند داستانی «پروانگی» به تهیه کنندگی حوزه هنری استان سمنان و کارگردانی سعید خجسته فر در سال ۱۳۹۲ به مدت ۵۰ دقیقه در دفتر هنرهای تصویری و پویانمایی حوزه هنری استان سمنان به تولید رسیده است.

کارگاه تخصصی داستان کوتاه انقلاب در حوزه هنری شاهرود برگزار شد

همچنین در ششمین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، کارگاه تخصصی داستان کوتاه انقلاب با حضور سید محمدرضا طبسی و اعضای دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری شهرستان شاهرود در محل حوزه هنری شاهرود برگزار شد.

در این کارگاه به خوانش و نقد داستان‌های اعضای کارگاه داستان دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری شهرستان شاهرود با موضوع انقلاب اسلامی پرداخته شد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال