سه شنبه 1 مرداد 1398
همزمان با ششمین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی:

کتاب شعر «خه به ر ناپرسی» امجد ویسی رونمایی شد

کتاب «خه به ر ناپرسی»
    -     کد خبر: 7583
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/26|12:29
سرویس : استانها
در آیین اختتامیه دهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره کردستان، کتاب شعر «خه به ر ناپرسی» (خبر نمی‌پرسی) مجموعه اشعار کردی و فارسی شاعر توانمند کردستان امجد ویسی تولید حوزه هنری کردستان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در حوزه هنری بسیار بر آن تأکید می‌شود، تلاش در جهت تولید آثار ارزشمند در قالب‌های مختلف است که بر همین مبنا واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان نیز در بخش تولید کتاب شعر و داستان کارهای بسیار خوبی را به انجام رسانده و خوشبختانه این تولیدات با استقبال هم مواجه شده است.

در طول چند سال اخیر بیش از ۲۰ مجموعه کتاب شعر و داستان هنرمندان استان به چاپ رسیده که سه عنوان آن در سومین و چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری رتبه‌های برتر کشوری را نیز کسب نموده است و هم‌زمان با اختتامیه دهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره با حضور اصحاب فرهنگ و هنر، شاعران و داستان نویسان استان از این اثر رونمایی شد.

امجد ویسی در این مراسم با تقدیر و تشکر از حمایت‌های حوزه هنری از هنرمندان شاعر و داستان نویس و گرامیداشت نام و یاد استاد وارستگان گفت: امروز عزیزانی در این جمع حضور دارند که در دوره‌های گذشته این جشنواره شناسایی شده اند و امروز از شاعران توانمند و آینده‌دار استان و کشور محسوب می‌شوند.

وی افزود: این کتاب در قالب شعر کلاسیک در دو بخش کردی و فارسی سروده‌های بنده در فاصله سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ را شامل می‌شود.

ویسی گفت: در بخش کردی که شامل ۲۳ عنوان می‌شود اشعاری با عناوین «سه فه ر(سفر) »، «موسیقای خزان (موسیقی پاییز)»، «دل بی قه راره (دل بی قرار است )» ،«سنه»، «زه کات»، «شیته گیان» که تخمیسی است بر شعر زنده یاد استاد عباس کمندی و ... دیده می‌شود.

این شاعر افزود: در بخش فارسی که شامل ۶ قطعه می‌باشد اشعار «فقط یک خواب بود»، «یک بغل خورشید»، «از آن دور»، «شاعری را لقمه ای نان»، «گمان مکن» و «گندم و آدم» دیده می‌شود.

کتاب «خه به ر ناپرسی» در ۶۴ صفحه توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری در شمارگان ۱۲۵۰ نسخه چاپ و روانه بازار شده است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال