چهارشنبه 26 تیر 1398

سعید تشکری به عنوان «چهره سال هنر انقلاب در خراسان رضوی» معرفی و تجلیل می‌شود

سعید تشکری
    -     کد خبر: 7557
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/25|14:45
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: مراسم اهدای نشان «فیروزه هنر» به سعید تشکری «چهره سال هنر انقلاب اسلامی خراسان رضوی» به انتخاب جمعی از هنرمندان پیش‌کسوت و مسئولان فرهنگی استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، میثم مرادی بیناباج درباره روند انتخاب چهره برتر هنر انقلاب در استان خراسان رضوی، بیان کرد: انتخاب «چهره سال هنر انقلاب»، اقدام پسندیده‌ای است که در سال‌های گذشته از سوی حوزه هنری مرکز پایه‌گذاری شده است و بر اساس آن هرساله، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و طی مراسمی چهره سال هنر انقلاب، معرفی می‌شود.

وی افزود: بر اساس این سنت پسندیده حوزه هنری خراسان رضوی نیز بر این شد تا این اقدام شایسته را در سطح استان اجرا کند و با هم‌فکری و نظرخواهی جمعی از پیش‌کسوتان هنر انقلاب و مسئولان فرهنگی استان، هنرمندی را که دارای یک یا چند شاخص مدنظر نظیر خلق اثری با گستره مخاطب بالا، سوابق ارزنده در زمینه آموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی، فعالیت موثر در جبهه فرهنگی و هنری انقلاب و... باشد به عنوان چهره سال هنر انقلاب خراسان رضوی معرفی کند.

رئیس حوزه هنری خراسان رضوی ادامه داد: در این راستا پس از بررسی سوابق هنری هنرمندانی که فعالیت‌های اثرگذاری در زمینه ترویج هنر انقلاب داشتند، در نهایت با نظر هیئت انتخاب آقای «سعید تشکری» نویسنده و مدرس ادبیات داستانی، به واسطه تولیدات شاخص ایشان در حوزه داستان انقلاب و ترویج ادبیات داستانی با مضامین هویتی سرزمین خراسان، به‌عنوان چهره سال ۱۳۹۸ هنر انقلاب اسلامی خراسان رضوی شناخته شد.

مرادی با اشاره به طراحی نشان «فیروزه هنر» برای پاسداشت هنرمند برتر استان، بیان کرد: مراسم اهدای نشان فیروزه هنر به سعید تشکری، چهره سال هنر انقلاب اسلامی خراسان رضوی، در ساعت  ۱۷ روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین در سالن همایش‌های موسسه فرهنگی قدس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال