سه شنبه 17 تیر 1399

دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و پیشکسوتان هنرمند در اردبیل

هفته هنر اردبیل
    -     کد خبر: 7504
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/24|14:29
سرویس : استانها
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اردبیل و جمعی از هنرمندان و کارکنان حوزه هنری استان با خانواده شهدا، جانبازان و پیشکسوتان هنرمند در اردبیل دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی روز پنج شنبه ۲۲ فروردین، جمعی از مسئولین فرهنگی و هنرمندان به دیدار خانواده شهید هنرمند حجت ایرانی رفتند.

در این دیدار که غلامعلی ولی‌نژاد رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اردبیل و جمعی از هنرمندان و کارکنان حوزه هنری استان حضور داشتند، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل، ضمن گرامی داشت مقام شهید ایرانی گفت: سنت نام‌گذاری روزهای هفته، یکی از کارهای بسیار خوبی است که در حد خود به ماندگار شدن وقایع ارزشمند کمک می کند.

از جمله پس از شهادت هنرمند متعهد و بسیجی، شهید سید مرتضی آوینی در روز بیستم فروردین سال ۱۳۷۲، با پیشنهاد هنرمندان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به مقام معظم رهبری، این روز به عنوان «روز هنر انقلاب اسلامی» نام گذاری شد. 

شهید حجت ایرانی هنرمند خوشنویسی است که پیش از شهادتش پلاکارد تبریک شهادت خود را نوشته بود و اکنون این پلاکارد در موزه شهدای اردبیل نگهداری می شود.

دیدار با جانباز هنرمند عصمت نوریان به مناسبت هفته هنر انقلاب

همچنین در ادامه برنامه های هفته هنر انقلاب مسئولین فرهنگی و هنرمندان به دیدار جانباز هنرمند عصمت نوریان رفتند.

امیر رجبی ضمن گرامیداشت روز جانباز و تجلیل از رشادت‌ها و ایثارگری عصمت نوریان در هشت سال دفاع مقدس گفت: جانبازان در راه دفاع از اهداف مقدس اسلام، تا پای جان ایستادند و با اهدای بخشی از وجود خود، از حریم اسلام محافظت نموده، حماسه ای جاوید آفریدند.

آن ها امروز نیز با حضور در صحنه های مختلف سیاسی، فرهنگی، علمی و ورزشی، از ارزش ها و اهداف انقلاب اسلامی دفاع نموده و با عمل به دستورات و احکام الاهی، الگوی شایسته ای برای جوانان و همه مردم انقلابی به شمار می آیند.

جانباز عصمت نوریان هنرمند هنرهای نمایشی است که به همراه جمعی از هنرمندان برای اجرای نمایش در مناطق جنگلی کشور در حماسه هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند.

دیدار با هنرمند پیشکسوت حاج ناصح اردبیلی به مناسبت هفته هنر انقلاب

همچنین امیر رجبی در دیدار با هنرمند پیشکسوت حاج ناصح اردبیلی گفت: هنر انقلابی؛ هنری مبتنی بر ذات انسان است که سعی می کند دین را با لطافت به مردم معرفی کند، امروزه هنر انقلابی در کشور با مظلومیت رو به رو است و نیاز به اهتمام بیشتر مسئولان در رشد و شکوفایی آن دارد.

گفتنی است حاج ناصح اردبیلی از هنرمندان پیشکسوت شعر آیینی استان اردبیل می باشد که تاکنون از وی بیش از ۳۰ کتاب شعر آیینی منتشر شده است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال