شنبه 10 خرداد 1399

رونمایی از دو کتاب و یک آلبوم موسیقی در سمنان/ ۲۰ عنوان کتاب حوزه هنری استان در نوبت چاپ

هفته هنر سمنان
    -     کد خبر: 7488
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/24|12:50
سرویس : استانها
سرپرست حوزه هنری استان سمنان از رونمایی از دو عنوان کتاب و یک آلبوم موسیقی هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مصطفی حسینی با بیان اینکه برنامه‌های هفته هنر انقلاب با حضور هنرمندان و کارکنان حوزه هنری در گلزار شهدای سمنان آغاز شده گفت: نمایشگاه گروهی عکس رونق تولید، اجرای دو نمایش خیابانی در شاهرود، رونمایی از تازه‌های نشر حوزه هنری، رونمایی از یک آلبوم موسیقی، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان، شعرخوانی شاعران استان در دفتر امام جمعه سمنان، دیدار هنرمندان استان با استاندار، بررسی فیلم کوتاه «پروانگی» از تولیدات حوزه هنری استان، نقد و بررسی کتاب «سخنی از بی‌سخنی» با حضور اساتید گروه ادبیات دانشگاه سمنان، تجلیل از هنرمندان حوزه هنری استان، دیدار با خانواده های شهدا، دیدار با دو هنرمند پیش‌کسوت در شهرستان‌های شاهرود و گرمسار، برپایی اردوی جهادی هنرمندان و... از جمله برنامه‌های حوزه هنری در استان سمنان به مناسبت سالروز شهادت شهید آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی است.

سرپرست حوزه هنری استان سمنان از رونمایی از آلبوم موسیقی هشت آهنگ در هفته هنر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این آلبوم موسیقی با همکاری حوزه هنری استان و مشارکت موسسه نوبانگ چکامه روانه بازار موسیقی شده است.

حسینی با اشاره به وقوع سیل اخیر از برنامه‌ریزی برای برپایی اردوی جهادی هنرمندان حوزه هنری استان خبر داد و اضافه کرد: این اردوی جهادی تحت عنوان «هنر در سنگر عشق» در روستای طرود شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد.

وی همچنین از ارسال تعدادی از آثار هنرمندان استان برای عرضه در نمایشگاه تهران با هدف کمک به سیل‌زدگان خبر داد و گفت: قرار است که چنانچه آثاری از این نمایشگاه به فروش برسد، پول آن به سیل‌زدگان هم‌وطنمان‌ در شمال و غرب کشور اختصاص بیابد.

حسینی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «سال رونق تولید» از برپایی نمایشگاه عکس رونق تولید در این هفته خبر داد و بیان کرد: در این نمایشگاه که در گالری خورشید برپا می‌شود ۳۰ اثر از هنرمندان استان در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از برنامه‌های حوزه هنری با مشارکت دیگر دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد ادامه داد: اولویت ما در هفته هنر انقلاب مشارکت و همراهی با بسیج هنرمندان استان بوده است.

سرپرست حوزه هنری سمنان از برنامه‌ریزی برای برگزاری یازدهمین جشنواره شعر و داستان کوتاه شاهوار خبر داد و گفت: این جشنواره امسال و پس از وقفه‌ای کوتاه مجددا با ایجاد تغییراتی پس از اخذ مجوز نهایی از اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور در سطح استان برگزار خواهد شد.

حسینی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش شعر و داستان و به صورت استانی برگزار می‌شود و امسال برخلاف دوره‌های قبل مجموعه آثار و کتب شعر و داستان شاعران و نویسندگان استان مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال