دوشنبه 13 مرداد 1399

انتقاد استاد مجاهدی از ضعف امکانات فرهنگی شهر قم

مجاهدی
    -     کد خبر: 7487
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/24|12:31
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان قم و کارشناسان این حوزه در هفته هنر انقلاب اسلامی، با استاد محمدعلی مجاهدی پدر شعر آیینی کشور دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری استان و کارشناسان این حوزه در هفته هنر انقلاب اسلامی، با استاد محمدعلی مجاهدی پدر شعر آیینی کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

استاد مجاهدی در این دیدار، با اشاره به مشکلات حوزه فرهنگ و هنر شهر قم بیان کرد: متاسفانه فضاهای فرهنگی موجود در شهر جوابگوی نیازهای هنرمندان، نویسندگان و شاعران نیست. متاسفانه در قم تعداد نهادهایی که رنگ و لعاب فرهنگی دارند فراوان‌اند، اما بودجه آنجایی که باید هزینه نمی‌شود. من حتی در دیدار با مراجع قم به ایشان پیشنهاد کردم که اگر بخشی از وجوهات برای کار فرهنگی صرف شود اتفاق خوبی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه هنری قم گفت: خوشبختانه حوزه هنری در مسیر درستی قدم برمی‌دارد و نزد هنرمندان شهر خوشنام است. اگر نهادهای فرهنگی ما وفاق و همدلی داشته‌باشند کارها بهتر پیش می‌رود و کارهای ریشه‎ای و بزرگی انجام می‌شود. خوشبختانه در قم این همدلی بین حوزه هنری و اداره ارشاد که دو متولی حوزه فرهنگ و هنر هستند، وجود دارد.

پدر شعر آیینی کشور در ادامه افزود: تمام دلخوشی یک شاعر ممکن است این باشد که یک مجموعه ۵۰، ۶۰ صفحه‌ای آثارش چاپ شود. مجموعه‌ای که ممکن است برای یک شعرش چند ماه وقت صرف شده باشد و هر بیتش چندین بار اصلاح شده باشد. آن‌وقت این از شاعر دریغ می‌شود ولی گاهی برای یک کار سفارشی کم‌محتوی که سرودنش شاید یکی دو ساعت وقت نبرد، به همین شاعر چند میلیون پرداخت می‌شود. در این وضعیت چه انتظاری باید داشت و کارهای خوب و باکیفیت چطور باید خلق شود؟

رئیس حوزه هنری استان قم نیز در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به استاد محمدعلی مجاهدی، نیروی انسانی و هنرمندان توانا را از جمله نقاط قوت فرهنگ و هنر شهر قم دانست و گفت: تاثیرگذاری قم و فعالیت هنرمندانش فراتر از مرزهای کشور است و نگاه‌ها متوجه این شهر و آدم‌هایش است.

وی همچنین یادآور شد: تمام مشکلات حل شدنی‌ است. ما نیازمند تغییر در نوع نگاهمان هستیم و اگر در مسیر درست قرار بگیریم و کار به اهلش سپرده شود مشکلات یکی یکی از سر راه برداشته‌ خواهندشد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال