پنج شنبه 14 آذر 1398

برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در استان مرکزی

هفته هنر اراک
    -     کد خبر: 7484
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/24|12:19
سرویس : استانها
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، حوزه هنری استان مرکزی از تصویرسازی جلد دفتر نقاشی با مضمون نشاط خانواده و برگزاری کارگاه تخصصی فیلم‌نامه نویسی و نشست تخصصی خوش‌نویسی در اراک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان مرکزی از تصویرسازی جلد دفتر نقاشی با مضمون نشاط خانواده در اراک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی حوزه هنری استان مرکزی امیرحسین عبادیان بیان کرد: هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، به همت حوزه هنری استان مرکزی تعداد یکهزار جلد دفتر نقاشی تولید شد که تصویر سازی جلد این اثر با مضمون نشاط در خانواده طراحی شده است.

وی افزود تصویرسازی جلد این دفتر توسط زهرا مقصودی از هنرمندان فعال حوزه هنری استان صورت گرفته و بیانگر کانون گرم خانواده و سبک زندگی اسلامی ایرانی است که دفتر مذکور هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی بین خانواده‌ها توزیع خواهد شد.

کارگاه تخصصی فیلمنامهنویسی در اراک

هم‌زمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی و گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، کارگاه تخصصی فیلم‌نامه نویسی با حضور استاد جعفر حسنی از اساتید فیلم‌نامه‌نویسی و نویسنده کتاب «از ایده تا فیلم‌نامه» برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور تنی چند از هنرمندان و علاقه‌مندان به فیلم‌نامه‌نویسی در حوزه هنری برگزار شد، جعفر حسنی مطالبی را پیرامون موضوع ایده های کوتاه به ویژه فیلم‌های صد ثانیه ای، ایده یابی، دیالوگ نویسی و موقعیت سازی، پیرنگ در فیلم‌نامه کوتاه، تفاوت شخصیت پردازی در فیلم کوتاه و بلند، فرم و شکل در ساختار نوشتار ایده در فیلم ۱۰۰ ثانیه و.. را برای حاضرین بیان کرد.

حسنی فعالیت حرفه‌ای در زمینه سینما و تلویزیون را از سال ۱۳۶۸ با ورود به حوزه هنری آغاز کرد و در سی‌امین جشنواره فیلم فجر برنده «سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه» از بخش بین‌الملل برای «ریسمانی نزدیک‌تر از رگ» شد. از فیلم‌نامه‌های دیگری که به نگارش درآورده است می‌توان به: تلفن، سایه‌های بلند گناه، تشخیص هویت، دیوار یخی، رخنه، یک مرد ـ یک زن و جاده بهشت اشاره کرد.

از دیگر آثار منتشر شده از وی می‌توان به نمایشنامه «کابوس» و فیلم‌نامه «تشخیص هویت» اشاره کرد.

نشست تخصصی خوشنویسی در اراک

نشست تخصصی و کارگاه عملی خوش‌نویسی با حضور استاد ناصر طاووسی و استاد ابوالفضل خزاعی از اساتید مطرح خوش‌نویسی کشور در اراک برگزار شد.

امیرحسین عبادیان مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری بیان کرد: در این کارگاه که در فرهنگ‌سرای آیینه اراک برگزار شد، جمعی از خوش‌نویسان اراک با حضور استاد طاووسی و استاد خزاعی به خلق اثر پرداختند.

گفتنی است، هنرمندان استاد احد ترابی، ناصر فراهانی، علیرضا محبعلی، حسینعلی حاجی محمدی، محمدرضا کرمی، سمانه یعقوبی، منصوره اصغری ، علیرضا رساله و حامد سعیدی از جمله هنرمندانی بودند که در این کارگاه حضور داشتند.

ناصر طاووسی از اساتید خوش‌نویسی کشور است که کتابت قرآن و ادعیه های مختلف و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های متعددی را در کارنامه هنری خود داشته است. ایشان در احیای خط رقاع نقش موثری داشته  است.

ابوالفضل خزاعی دارای مدرک دکتری هنری و فعالیت در رشته نسخ خوش‌نویسی بوده که کتابت کل قرآن کریم را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال