شنبه 5 مهر 1399

فیلم سینمایی «زندانی‌ها» در بیرجند اکران شد

مجید کریمیان
    -     کد خبر: 7482
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/24|12:11
سرویس : استانها
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و با همت حوزه هنری خراسان‌ جنوبی، فیلم سینمایی «زندانی‌ها» در سینما بهمن بیرجند اکران شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی یاد و خاطره شهید سید مرتضی آوینی، گرامی داشته و فیلم سینمایی «زندانی‌ها» در سینما بهمن بیرجند به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان اکران شد.

گفتنی‌ است، این فیلم از فیلم‌های طنز بوده که به کارگردانی مسعود ده‌نمکی تولید شده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی در این مراسم با اشاره به معرفی شخصیت شهید سید مرتضی آوینی بیان کرد: بسیاری از افراد با مجموعه روایت فتح که یک مجموعه پرمخاطب در دهه ۶۰، ۷۰ و ۸۰ بوده آشنا هستند و بسیاری شهید آوینی را با این مجموعه می‌شناسند.

مجید کریمیان ادامه داد: مجموعه روایت فتح اگرچه مباحث مربوط به جنگ را بیان می‌دارد ولی با روایت شهید آوینی بسیار جلوه‌گر است.

وی افزود: کتاب‌های فراوانی در باب سینما توسط شهید آوینی تألیف شده که مباحث زیادی در رابطه با سینما را در اختیار خوانندگان خود قرار می‌دهد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مردمی‌ترین هنر، هنر انقلاب اسلامی است، یادآور شد: در حوزه سینما فیلم‌هایی که بیشتر به موضوعات زندگی اجتماعی نگریسته مربوط به هنر انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از ژانرهای مهم سینما بحث طنز است، گفت: در هنر انقلاب اسلامی به بحث طنز توجه شده که نگاه عمیقی را منتقل می‌سازد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان‌ جنوبی تصریح کرد: هر آنچه با هنر آمیخته شود به طور قطع پایدارتر و ماندگارتر است.

کریمیان با بیان اینکه متأسفانه اغلب خانواده‌ها کمتر به علاقه هنری فرزندان خود توجه و آن را شناسایی می‌کنند، یادآور شد: کسانی که وارد حوزه هنر شده‌اند کمترین تنش اجتماعی را دارند.

وی در پایان از خانواده‌ها خواست تا بر روی خلاقیت نسبی فرزندانشان سرمایه‌گذاری کنند و بدانند که نتایج مثبتی حاصل می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال