چهارشنبه 26 تیر 1398
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی،

فراخوان سومین فصل اجراهای عمومی تئاتر بچه‌های مسجد منتشر شد

تئاتر مساجد
    -     کد خبر: 7481
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/24|12:10
سرویس : استانها
دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری خراسان شمالی و معاونت فرهنگی سپاه شهرستان بجنورد در تداوم اهداف و سیاست‌های خود و با هدف احیای تئاتر بچه‌های مسجد، فراخوان سومین فصل اجراهای عمومی تئاتر بچه‌های مسجد را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری خراسان شمالی و معاونت فرهنگی سپاه شهرستان بجنورد در تداوم اهداف و سیاست‌های خود و با هدف احیای تئاتر بچه‌های مسجد و برای متمرکز کردن فعالیت‌های هنرمندان و ایجاد انگیزه بین گروه‌های نمایشی مساجد در نظر دارد «سومین فصل اجراها عمومی تئاتر بچه‌های مسجد» را هم‌زمان با ماه مبارک رمضان با موضوعات مختلف دینی، اجتماعی، طنز و ... و با مضامین: قصص قرآنی (زندگانی پیامبران)، روایات و زندگانی اهل بیت علیهم‌السلام، سبک زندگی ایرانی اسلامی، مسجد و انقلاب اسلامی، مسجد و دفاع مقدس، مسجد و مدافعان حرم و مسجد و اخلاق را برگزار کند.

بخش ویژه: در این بخش به آثاری که با موضوع شعار سال «رونق تولید» و «همدلی و همیاری» تولید گردد توجه ویژه خواهد شد.

مرحله‌ی اول: انتخاب متن و اعلام آمادگی

در مرحله اول گروه‌ها باید نمایشنامه‌ای مناسب انتخاب کنند. شایان ذکر است متون تولید شده هنرمندان بومی در اولویت انتخاب قرار دارد. برای تسهیل در انتخاب نمایشنامه تعدادی متون نمایشی (غیر بومی) که توسط نویسندگان مطرح کشور به رشته‌ تحریر درآمده‌ است در اختیار علاقه‌مندان گذاشته خواهد شد. برای دریافت متون و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 058322288113 دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری خراسان شمالی تماس حاصل فرمایید.

مرحله‌ی دوم: تمرین و آماده‌سازی

پس از انتخاب نمایشنامه، گروه‌ها باید تمرین‌های خود را شروع کنند تا به آمادگی برسند. در این مرحله یک نفر به عنوان کارشناس از سوی حوزه هنری خراسان شمالی در تمرین‌ها حضور خواهد داشت و به بهبود کیفیت اثر و محتوای آن کمک خواهد کرد.

مرحله سوم: بازبینی و ارزیابی آثار

پس از انتخاب متن و تمرین، آثار تولید شده هنرمندان توسط یک هیئت سه نفره مورد بازبینی قرار خواهد گرفت و گروه‌های منتخب مشخص خواهند شد.

مرحله چهارم: اجرا در مساجد

گروه‌های منتخب در مسجد محله خود و دیگر مساجد سطح شهر که از پیش مشخص شده است اجرا خواهند کرد.

 
ضوابط و مقررات جشنواره:

به هر یک از گروه‌های منتخب به تناسب تعداد بازیگران، کیفیت اثر و هزینه‌های انجام شده از 000/000/5 الی 000/000/10 ریال کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

مدت زمان هر اثر حداقل 10 دقیقه و حداکثر 15 دقیقه باشد.

نمایش‌ها باید قابل اجرا در مسجد و یا محوطه آن باشند.

در ضمن حوزه هنری خراسان شمالی قصد دارد یک کارگاه آموزشی پیشرفته مخصوص هنرمندان تئاتر بچه های مسجد برگزار کند.

زمان‌بندی جشنواره:

مهلت ارسال متون  و تکمیل فرم:  24 فروردین 1398

بازبینی آثار: 7 الی 8 اردیبهشت 1398

اعلام نتیجه ارزیابی: 9 اردیبهشت 1398

تاریخ برگزاری: از 16 اردیبهشت 1398 هم‌زمان با ماه مبارک رمضان

نحوه ارسال اثر:

هنرمندان می‌تواند نمایشنامه‌های خود را به یکی از پایگاه‌های بسیج مستقر در مساجد یا دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد حوزه هنری خراسان شمالی به آدرس: بجنورد، چهاراه شهدای دانش‌آموز، کوچه گلچین (مدرس42 ) تحویل دهند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال