سه شنبه 1 مرداد 1398
سیل مهربانی/ ۲

بدرالسما: «سیل مهربانی» موجب نزدیکی دل‌های مردمی می‌شود

بدر السماء
    -     کد خبر: 7442
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/21|13:17
رضا بدرالسما، هنرمند نگارگری و نقاشی کشور، با حضور در نمایشگاه «سیل مهربانی» گفت: فروش هر یک از آثار این نمایشگاه دارای بقایی ماندگار و موجب نزدیکی هرچه بیشتر دل‌های مردمی در ایران است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با برپایی نمایشگاهی از حراج آثار منتخب هنری، عواید فروش این آثار را به آسیب‌دیدگان سیل اخیر در کشور اختصاص داد. این نمایشگاه با عنوان «سیل مهربانی» روز گذشته با حضور جمعی از هنرمندان مطرح هنرهای تجسمی کشور در گالری ابوالفضل عالی کار خود را آغاز کرد. رضا بدرالسما که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اثر ماندگار «ما تا آخر ایستاده‌ایم» را خلق و همه توجهات را به خود جلب کرده بود با حضور در این نمایشگاه و ارائه چند اثر از خود به جمع هنرمندان همدل و یک‌صدای کشورمان در حوزه هنری پیوست. این هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری با تاکید بر خشنودی و سرور خود از حضور در این حرکت جمعی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گفت: هنرمندان روحیه‌ای حساس و احساساتی قوی دارند که همواره در مقابل وقایع پیرامون خود واکنش‌های قلبی خود را یا در قالب هنر می‌ریزند و یا به هر نحوی سعی در اثرگذاری مثبت پیرامون آن موقعیت دارند. نمایشگاه «سیل مهربانی» نیز از همین روحیه هنرمندان سرچشمه می‌گیرد که با تدبیر و برنامه‌ریزی حوزه هنری به یک اقدام جمعی تبدیل شده است.

 

بدرالسما افزود: حوزه هنری نقطه اتصال گسترده‌تر هنرمندان با هم است که به بهانه‌های گوناگون موقعیت‌های گسترش هم‌افزایی و روابط هنری میان هنرمندان را فراهم می‌‌کند. یکی از این اقدامات برپایی چنین حراجی‌هایی است که به نفع جمعی از هموطنان عزیزمان در جای جای کشور برپا می‌شود.

 

این هنرمند انقلابی کشور ادامه داد: بی‌شک هنرمندان بسیاری علاقه‌ قلبی به همراهی مردمی را دارند که این روزها بر اثر سیل آسیب‌های متعددی دیده‌اند. اما بهترین راه همراهی هنرمندان آن هم در حوزه هنرهای تجسمی اقداماتی جمعی است. همانند این نمایشگاه که می‌تواند الگویی برای هنرمندان سراسر کشور برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان سیل در مناطق گوناگون کشور باشد. به این ترتیب هنرمندانی هم که به هر دلیلی امکان حضور در این نمایشگاه و ارائه بهترین اثر خود را نداشتند می‌توانند در استان‌های خود دست به کار شده و نمایشگاه حراجی آثار خود را برپا کنند. چرا که رسالت هنرمندان مردمی بودن آن‌هاست و باید به مردم خدمت کنند.

 

بدرالسما در خصوص آثار ارائه شده خود در این نمایشگاه گفت: چهار اثر در این نمایشگاه از بنده ارائه شده که یکی از آن‌ها با موضوع «چوگان» و با سبک نگارگری نقاشی ایرانی همان ساعات ابتدایی آغاز نمایشگاه فروخته شده است. سه اثر دیگر نیز با شیوه آبرنگ و به سبک رئال خلق شده است که ان‌شاءالله آن‌ها نیز به‌زودی به فروش برسد و کمکی هرچند کوچک به سیل‌زدگان شود.

 

وی در پایان گفت: شور و شعف حاصل از فروش آثار هنرمندان در این نمایشگاه برای خالقان آثار بیش از هر زمان دیگری است؛ چرا که اگر عواید فروش هر اثر به صورت مادی به صاحب اثر می‌رسید نتیجه‌ای زودگذر داشت. اما فروش هر یک از آثار این نمایشگاه دارای بقایی ماندگار و موجب نزدیکی هرچه بیشتر دل‌های مردمی در ایران است.

 

گفتنی است، در نمایشگاه «سیل مهربانی» ویژه کمک به هم‌وطنان آسیب‌دیده از سیل‌های اخیر که عصر روز گذشته (سه‌شنبه ۲۰ فروردین) در حوزه هنری افتتاح و تا ۳۰ فروردین ماه ادامه داد، در این نمایشگاه تعداد ۵۰۰ اثر تجسمی از هنرمندان شناخته شده این عرصه به نمایش و فروش به نفع سیل‌زدگان گذاشته شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال