شنبه 29 شهریور 1399
پیام تسلیت مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری برای درگذشت جمشید مشایخی

خاک پای مردم ایران برای همیشه در خاک پاک میهن آرام گرفت

جمشید مشایخی
    -     کد خبر: 7365
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/16|14:00
کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، در پیامی درگذشت استاد ارجمند جمشید مشایخی را تسلیت گفت و وی را نمونه یک هنرمند کاملا مردمی دانست.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ​کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پیامی درگذشت جمشید مشایخی، بازیگر پیش‌کسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت. متن این پیام چنین است:

 

«خاک پای مردم ایران هستم.» این جمله‌ای بود که همیشه بر زبان استاد جمشید مشایخی جاری و ساری بود. او خود را خاک پای مردم می‌دانست. او خود را خدمتگزار مردم می‌خواند. او این جمله را با صدق وجود بر زبان جاری می‌کرد و آنچه می‌گفت از اعماق وجودش بود. هنرمندی بزرگ که از جنس مردم و برای مردم بود.

استاد مشایخی معتقد بود مردم برایش ولی‌نعمتانی بودند که هر گاه با آن‌ها مواجه می‌شد، با عشق و روی گشاده پذیرای محبت آنان بود و عاشقانه هنر بازیگری خود را نثارشان می‌کرد. اصلا به عشق مردم روی صحنه حضور پیدا می‌کرد. به عشق مردم جلوی دوربین قرار می‌گرفت. به عشق مردم هنرنمایی می‌کرد. و تا زنده بود به عنوان یک بازیگر عاشقانه برای مردم کار می‌کرد. برای همین بود که همواره می‌گفت: من خاک پای مردم ایران هستم.

و چه سخت است برای مردم وقتی کسی از جنس خودشان را از دست می‌دهند. از دست دادن چنین مرد بزرگی در هنر ایران‌زمین برای ملت ایران چقدر سخت است. از این رو این ضایعه دردناک درگذشت استاد جمشید مشایخی بزرگمرد هنر بازیگری سینما، تئاتر و تلویزیون کشور را به خانواده ایشان، جامعه هنری و ملت بزرگ ایران تسلیت عرض می‌کنم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال