چهارشنبه 26 تیر 1398
حجت‌الاسلام ارزانی:

پروژه مشترک نمایشی حوزه هنری و کانون‌های مساجد امسال به اجرا می‌رسد

حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد کشور
    -     کد خبر: 7364
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/10|11:30
دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد کشور گفت: براساس تفاهم‌نامه سال ۹۷ بین حوزه هنری و کانون‌های مساجد در عرصه نمایش امسال شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد کشور چندی پیش تفاهم‌نامه‌ای با حوزه هنری در زمینه تئاتر منعقد کرد. وی با اعلام این خبر عنوان کرد: حوزه هنری در عرصه تئاتر فعال عمل کرده است، ما ۴۰ نمایشنامه در زمینه نگارش و اجرا تفاهم بستیم، نیمی از هزینه‌هایش را داده‌ایم و نیمی را نیز حوزه تقبل کرده است تا این پروژه کلید بخورد.

ارزانی درباره موضوعات این نمایش‌ها گفت: غالباً مسائل دینی، مذهبی، اجتماعی و مسائلی که چالش‌های اساسی جامعه است به عنوان موضوعات این نمایش‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد کشور درباره زمان اجرای این نمایشنامه‌ها گفت: فعلاً که پروژه برای سال ۹۷ کلید خورده و تا پایان سال ۹۸ این رخداد صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان از کل کشور در این کار همراهی خواهند داشت، گفت: افرادی که بخواهند در این پروژه همراهی کنند باید به حوزه هنری یا به معاونت فرهنگی کانون‌های مساجد مراجعه کنند. کسانی که نمایشنامه قوی داشته باشند مورد حمایت قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام ارزانی اظهار داشت: ما چند کار فاخر تئاتری در کاشان داشتیم که اخیراً یکی از آنها اجرا شد. سال قبل هم یک کار دیگر داشتیم. در عرصه تعزیه هم برخی کانون‌ها فعال شده‌اند این اتفاق خوبی است چرا که توریست‌ها هم می‌توانند این کارها را تماشا کنند.

وی در پایان گفت: برای محرم سال ۹۸ تصمیم داریم در برخی حسینیه‌ها کارهایی انجام دهیم، صندلی بگذاریم و مردم تعزیه تماشا کنند. هزینه‌هایش را هم خود مردم می‌توانند کمک کنند این یک کار گردشگری دینی می‌شود چرا که توریست‌ها هم می‌توانند از آن استفاده کنند و حضور داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال