پنج شنبه 6 آذر 1399
پیام نوروزی مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری:

ظهور امام زمان مانند بهار احیاگر دل‌های مرده و تجلی‌بخش انسانیت است

مرشد محسن میرزا علی و حسین عالم بخش
    -     کد خبر: 7363
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/8|14:05
مرشد میرزاعلی، مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پیام نوروزی خود گفت: ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) مانند بهار احیاگر دل‌های مرده و تجلی‌بخش انسانیت است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، در پیام نوروزی مرشد میرزاعلی، مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری آمده است:

«بنام یزدان پاک

آمدت نوروز و آمد جشن نو روزی فرا کامکارا، کار گیتی تازه از سر گیر باز

یکی از جشن‌هایی که در شاهنامه فردوسی از آن نام برده شده، آیین و مراسم نوروزی است. جشن نوروز از مهم‌ترین مراسمی است که از سالیان دور در بین ایرانیان رایج بوده و همچنان نیز ادامه دارد. امروزه همه اقوام ایرانی نوروز را جشن می‌گیرند . شادی و سرور در این زمان، چندان دور از ذهن نیست زیرا جهان، رنگ دیگری به خود می‌گیرد و نوبت زایش زمین و تولد گیاه می‌شود.

امام صادق (ع) نوروز را اینگونه تعریف می‌کند که روزی است که قائم ما ظهور می‌کنند و آن روزی است که قائم ما بر دجال ظفر می‌یابد و او را در زباله دانی کوفه به دار می‌کشد و روز نوروزی نیست مگر اینکه ما در آن در پی فرج هستیم.

ما منتظریم و انتظار تو یعنی بر قله ایستادن، یعنی تاریخ را از سرگردانی در کوچه‌های بیهودگی بازداشتن، یعنی رشته اتصالی که کتاب زندگی تاریخ را شیرازه می‌بندد و تاریخ زندگی آمدگان و رفتگان و آیندگان را مربوط و مفهوم می‌کند.

بهار فصل نو شدن، انتظار و خواستن است. ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) مانند بهار احیاگر دل‌های مرده و تجلی‌بخش انسانیت است.

سر سبز ترین بهار برگرد

ای صاحب ذوالفقار برگرد

این جمعه گذشت بی تو مولا

مردیم ز انتظار برگرد...

امید دارم توسط هنر فاخر نقالی ،و هنر ماندگار تعزیه در ایران اسلامی باعث رشد و تعالی مخاطبان و رضایت صاحب و ولی امر جهان «حضرت مهدی(عج)» باشیم.

به امید وحدت و هم‌دلی در سال رونق تولید.

یاعلی مدد»

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال