چهارشنبه 5 تیر 1398

اجرای نمایش عربی «عبدالمای» در حوزه هنری آبادان

نمایش عربی عبدالمای
    -     کد خبر: 7342
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/27|16:02
سرویس : استانها
به همت واحد نمایش حوزه هنری آبادان، نمایش عربی «عبدالمای» به نویسندگی عبدالرضا سواعدی به‌روی صحنه رفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری آبادان گفت: نمایش عربی «عبدالمای» به نویسندگی سواعدی و کارگردانی فریده الهایی سحر از شهرستان هویزه در مرکز فرهنگی هنری شهید آوینی (سالن نمایش استاد حاتمی‌نژاد) به روی صحنه رفت.

وی افزود: این نمایش تولید کانون بسیج هنرمندان هویزه است که با همکاری واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری دفتر آبادان در روزهای ۲۵ و ۲۶ اسفند در این شهرستان به‌روی صحنه رفت.

سواعدی با اعلام اینکه این نمایش با استقبال هنرمندان عرب آبادان، خرمشهر، شادگان و بندر امام خمینی (ره) مواجه شد بیان کرد: در این روز اساتید هنر تئاتر آبادان همچون استاد حق‌شناس، استاد علی غلامی و استاد محمد جعفری نیز به دیدن این نمایش عربی آمدند.

همچنین در این برنامه استاد غلامی با بیان این مطلب که تئاتر به زبان عربی می‌تواند جایگاه مناسبی در بین مخاطبین هنر تئاتر داشته باشد، افزود: استان خوزستان از ظرفیت‌های بسیار بالای تنوع قومیتی برخوردار است و هنرمندان متعهد می‌توانند در راستای اعتلای هنر تئاتر به زبان‌ها و گویش‌ها و لهجه‌های متنوع این استان گام بزرگی در مخاطب‌سازی برداشته و نقش مهمی را ایفا کنند.

نمایشنامه «عبدالمای» یکی از متون بومی سواعدی است که تا به حال توسط چند کارگردان از جمله امیرحسین افتخار پذیرایی و مریم طرفی به روی صحنه رفته است. فریده الهایی سحر سومین کارگردانی است که این متن را به روی صحنه برده است.

گفتنی است، در این نمایش فریده الهایی سحر و مرضیه خواجه‌زاده به ایفای نقش می‌پردازند. دستیار کارگردان و طراح دکور این نمایش محسن نیسی، نور رضا اشرفی و انتخاب موسیقی و افکت نسرین نیسی هستند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال