چهارشنبه 5 تیر 1398

ویژه برنامه «عصر خاطره» در خرمشهر برگزار شد

عصر خاطره
    -     کد خبر: 7340
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/27|16:01
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری و دفتر فرهنگ و ادبیات پایداری آبادان، ششمین ویژه برنامه «عصر خاطره» با مشارکت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در خرمشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ویژه برنامه «عصر خاطره دلاورمردان نیروی دریایی» به همت دفتر فرهنگ و ادبیات پایداری آبادان و با مشارکت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در پایگاه دریایی خرمشهر برگزار شد.

احمد یلالی، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری خوزستان، در این برنامه بیان کرد: هدف از برگزاری این مراسم را یادآوری و بازآفرینی خاطرات و مفاهیم بلند دوران دفاع مقدس در قالب‌های هنری و جذاب برای اقشار مختلف مردم بیان کرد.

وی گفت: یادآوری مکرر یاد و خاطره شهدا و درس آموزی از دوران دفاع مقدس در برابر هجمه دشمن برای به فراموشی سپردن و تحریف مفاهیم دفاع مقدس ضروری است.

همچنین «امیر دریادار حسین خانزادی»، فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر و قدردانی از خانواده شهدا و ایثارگران، جانبازان و هنرمندان و حضار، به برپایی نمایشگاه نیروی دریایی دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: کیفیت این نمایشگاه نسبت به سال های گذشته بسیار بالا رفته بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، از برنامه‌ریزی برای برگزاری چند رزمایش توسط نیروی دریایی ارتش با هدف حفظ آمادگی نیروها در اقیانوس هند و دریای خزر خبر داد و افزود: نیروی دریایی در مناطق دریایی تحت حاکمیت ایران حضور دارد و توانسته امنیت کامل و پایداری را در منطقه برقرار کند.

در حاشیه این مراسم امیر دریادار دوم پیش‌کسوت علی‌اکبر اخگر و ناخدا یکم تکاور جانباز هوشنگ صمدی به بیان خاطرات خود و هم‌رزمانشان در هشت سال دفاع مقدس پرداختند.

رونمایی از ۲ کتاب دفاع مقدس با عنوان «شهری که خرم ماند» و «دانشنامه عملیات‌های ماندگار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران» و شعرخوانی توسط همسر شهید مسعود خلعتی و اجرای نمایش با مضمون دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال