چهارشنبه 5 تیر 1398

عید علوی در حوزه هنری قزوین برگزار شد

عید علوی
    -     کد خبر: 7335
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/27|16:00
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری قزوین در ویژه‌برنامه عید علوی گفت: شعر آیینی از سرچشمه معارف دینی می‌جوشد و جان‌های عاشق را سیراب می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری قزوین در ویژه برنامه «عید علوی» که با حضور جمعی از شاعران اهل بیت (ع) در این مرکز برگزار شد، گفت: ادبیات فارسی خصوصا شعر آیینی ترجمانی از معارف ائمه هدی است و شاعران بزرگ با تمسک به این منبع عظیم حکمت آموز به یادگار نهاده‌اند.

علی هوشمند افزود: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شاعر انقلابی تعهد نسبت به جامعه و ارزش‌های آن است و در این خصوص استکبارستیزی مهم‌ترین ویژگی شاعر انقلابی و متعهد است.

وی بیان کرد: سکوت رسانه‌های استکباری را در مواجهه با کشتار مردم مظلوم و بی دفاع یمن، فلسطین، عراق، سوریه و حملات تروریستی علیه مسلمانان، وظیفه هنرمندان و نویسندگان را دوچندان می‌کند، باید در مواجهه با اقتضائات روز حرف نو زد.

در ادامه این جلسه محسن حق‌شناس، مسئول بنیاد بین‌المللی غدیر قزوین، بر ضرورت رجوع به کلام نورانی حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه تاکید کرد و یادآور شد: شاعران آیینی با تمسک به کلام حضرت امیر(ع) در نهج‌البلاغه به آثار و ابیات خود غنا ببخشند.

در این برنامه اشعاری در مدح و ثنای حضرت امام محمد تقی(ع) توسط شاعران قرائت شد.

گفتنی است، این برنامه با همکاری حوزه هنری، انجمن ادبی کمیت، سازمان بسیج هنرمندان، انجمن ادبی رضوی، ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد.

انتهای پیام/
 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال