چهارشنبه 5 تیر 1398

جوایز بخش داستانی جشنواره«چراغ» به تولیدات حوزه هنری کردستان رسید

جشنواره چراغ
    -     کد خبر: 7332
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/27|15:59
سرویس : استانها
با اعلام برگزیدگان بخش‌های مختلف سومین جشنواره استانی فیلم «چراغ» در سنندج، جوایز بخش داستانی به تولیدات حوزه هنری کردستان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، زانیار لطفی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کردستان گفت: در سال ۹۷ حوزه هنری در بخش تولید آثار ۳۲ اثر در بخش فیلم کوتاه (داستانی، مستند، پویانمایی) را شاهد بودیم که یک آمار بسیار خوب در عرصه تولید محسوب می‌شود.

وی افزود: از دیگر موفقیت‌های حوزه هنری در سال ۹۷ حضور آثار فیلم‌سازان حوزه هنری در بخش‌های پایانی تمامی جشنواره‌های داخلی و همچنین حضور موفق در جشنواره‌های خارجی بوده که بیشتر این حضورها منجر به موفقیت و کسب رتبه نیز شده است.

لطفی بیان کرد: تولید آثار سینمایی ارزشی و همچنین آثار با مفاهیم رفیع انسانی در دستور کار این واحد است و از هنرمندان مستعد استان و طرح‌ها و فیلم‌نامه‌های متناسب با سیاست‌های حوزه هنری به صورت کامل توسط حوزه هنری حمایت صورت می‌گیرد.

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری درخصوص جشنواره استانی چراغ گفت: این جشنواره در دوره سوم با استقبال خوبی مواجه شده و در مجموع ۶۰ اثر حضور پیدا کردند که بخش اعظم این آثار نیز آثار و تولیدات حوزه هنری کردستان بوده است.

وی گفت: خوشبختانه بر اساس آرای هیئت داوران متشکل از محسن یزدی، سعید نجاتی و یاسر فریادرس، از هنرمندان شناخته شده کشوری، در بخش داستانی سه جایزه اول تا سوم به ترتیب به فیلم‌های «ذبح» به کارگردانی مشترک آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور، «پرچم» به کارگردانی جلال ویسی و «اسب» به کارگردانی رسول احمدی از تولیدات حوزه هنری استان کردستان رسید.

لطفی در خصوص برنامه‌های مدنظر سال ۹۸ نیز گفت: بحث آموزش و تولید اثر در بخش‌های مختلف همچنان به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های واحد هنرهای تصویری محسوب می‌شود و در کنار آن بر اساس برنامه کشوری تولید ۱۰ اثر صد ثانیه ای با محوریت آسیب‌های اجتماعی نیز در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با لطف و عنایت حضرت حق و حمایت‌های همیشگی رئیس حوزه هنری استان سالی پر از موفقیت را برای سینمای کردستان رقم بزنیم.

سومین جشنواره استانی فیلم «چراغ» توسط سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان اسفندماه ۹۷ در سنندج برگزار شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال