دوشنبه 31 شهریور 1399
جشن هفته هنر انقلاب اسلامی/۳

چهره‌های پیشنهادی هنر انقلاب از ۱۸ استان کشور معرفی شدند/ گسترش هفته هنر انقلاب به رویدادی ملی

هفته هنر انقلاب اسلامی
    -     کد خبر: 7313
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/26|10:03
با پیشنهاد چهره‌های برتر سال هنر انقلاب توسط استان‌های سراسر کشور و انتخاب هنرمندان شاخص از ۱۸ استان بر اساس معیارهای دبیرخانه مرکزی، جشن هفته هنر انقلاب به رویدادی ملی گسترش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بنا بر اعلام شورای سیاست‌گذاری جشن هفته هنر انقلاب، در پنجمین دوره برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری، استان‌های سراسر کشور چهره‌های برتر خود را که در رشته‌های مختلف آثار یا دستاوردهایی مرتبط با هنر انقلاب را به ثبت رسانده‌اند، معرفی کردند.

بنا به این خبر، هنرمندان منتخب از ۱۸ استان که فعالیت‌هایی در راستای شعار جشن هفته هنر انقلاب مبنی بر«هنر متعهد به حقیقت» داشته‌اند، توسط دبیرخانه مرکزی اعلام و به عنوان گزینه‌های انتخابی چهره برتر هنر انقلاب در استان‌ها به کمیته انتخاب پیشنهاد داده شدند.

این اقدام برای اولین بار در تاریخ برگزاری جشن هفته هنر انقلاب با هدف توسعه و گسترش این رویداد در سراسر کشور و  امکان دیده شدن عملکرد و دستاوردهای هنرمندان فعال در استان‌ها در مسیر هنر انقلاب صورت می‌گیرد.

گفتنی است، معیار زمانی انتخاب این چهره‌های هنری، فعالیت آن‌ها در رشته‌های فرهنگی و هنری در طول سال ۹۷ است.

جشن هفته هنر انقلاب که به همت حوزه هنری و با همکاری موسسه سپهر سوره هنر برگزار می‌شود، به مناسبت سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی در تاریخ 20 فروردین‌ماه 98 آغاز شده و در طول یک هفته ضمن مرور مهم‌ترین رویدادهای مرتبط با هنر انقلاب و هنرمندان انقلابی و معرفی چهره سال هنر انقلاب، با نمایش فیلم‌ها، اجرای تئاترها، برگزاری کنسرت و نمایشگاه‌های تجسمی و... تا تاریخ 27 فروردین ادامه می‌یابد.  
رویکردها و سیاست‌های جشن هفته هنر انقلاب از شعار «هنر متعهد به حقیقت» پیروی می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال