پنج شنبه 2 خرداد 1398
به همت حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار می‌شود

نخستین شب خاطره کودک و نوجوان ویژه شهدای مدافع حرم

شهدای مدافع حرم
    -     کد خبر: 7276
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/22|10:43
نخستین شب خاطره تخصصی کودک و نوجوان ویژه شهدای مدافع حرم به همت حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الله ناظری، سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان کشور، در این باره گفت: به مناسبت بزرگداشت روز شهدا، حوزه هنری استان تهران برای کودکان شهدای مدافع حرم شهرستان شهریار مراسمی تحت عنوان «بابای خوب من» برپا می‌کند.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان اضافه کرد: سیر تحولات اجتماعی و جریان‌های متفاوت فرهنگی که همواره در معرض آن‌ها قرار می‌گیریم، لزوم تفکر بر پایه اصول تغییرناپذیرمان را روشن‌تر می‌سازد.

وی گفت: در روزگاری که فاصله بین حق و ناحق آن‌قدر ناچیز شده که دشمنان در لباس دوستان برای ما نسخه فرهنگی می‌پیچند؛ لذا ضرورت پرداختن به اصولی که ریشه در دین و آیین ما دارد، دقت و تدبری دوچندان می‌خواهد.

ناظری ادامه داد: ما به این نکته باید از نگاهی عمیق بنگریم که فردا هم به نسلی نیاز دارد که از این جریان‌های مخرب پرده‌برداری کند و در مقابل طوفان‌های فرهنگی بایستد، نهراسد و با ایمان گام بردارد و با شجاعتی انقلابی پای عقایدش استوار بماند.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با بیان اینکه «بابای خوب من» برنامه‌ای فرهنگی با همین نگاه و برای همین فرزندان است، افزود: فرزندانی که بابای خوب خود را فدای عقیده و ایمان اصولی و ریشه‌دار خود کرده‌اند، فرزندانی که هم خود پرچم‌دار سربلندی اسلام هستند و هم دوستانی دارند که به آن‌ها غبطه می‌خورند و خود را همراه این فرزندان می‌دانند.

ناظری تاکید کرد: حوزه هنری کودک و نوجوان گامی کوچک برای پاسداشت حرکت بزرگ این کودکان برداشته که آن‌ها اعلام کنند در نزدیکی عید باستانی ایران، قدر شما را بیشتر بدانیم و شما را بیشتر درک کنیم.

وی با اشاره به ویژه‌برنامه بابای خوب من تصریح کرد: این برنامه فردا چهارشنبه 22 اسفندماه بعد از اذان مغرب در مسجد امیرالمومنین (ع) شهریار برگزار می‌شود.

ناظری در خصوص برنامه‌های فرهنگی فردا خاطرنشان کرد: مراسم فردا یک بسته فرهنگی است. این برنامه شامل شعرخوانی، اجرای سرود، اجرای تئاتر، ذکر خاطره برای کودکان و نوجوانان خواهد بود.

وی در مورد مهمانان این برنامه تصریح کرد: تعدادی از معاونین حوزه هنری، مسئولان استانی و جمعی از فرماندهان سپاه در این برنامه حضور خواهند داشت.

ناظری در خصوص انتخاب شهریار به عنوان محل حضور این برنامه فرهنگی نیز گفت: شهریار در استان تهران به لحاظ تعداد شهدای مدافع حرم ویژه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال