دوشنبه 28 مرداد 1398
به همت حوزه هنری،

نمایشی با موضوع امام(ره) در تالار وحدت اجرا می‌شود

غلامعلی اصغریان معاون فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره)
    -     کد خبر: 7273
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/21|13:34
غلامعلی اصغریان، معاون فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره)، صبح امروز در دیدار با مدیران مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: با همکاری‌ها و تکیه بر توانایی‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، خردادماه سال ۹۸ نمایشی فاخر هم‌زمان با سی‌امین سال بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) در تالار وحدت اجرا ‌می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری صبح امروز در دیداری با معاون فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره) بر همکاری‌ها و گام‌های انقلابی سال آینده خود پیرامون بزرگداشت امام خمینی(ره) تاکید کرد. این نشست با حضور ایوب آقاخانی مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های حوزه هنری، امیرحسین شفیعی مدیر دفتر تولید تئاتر حوزه هنری، توحید معصومی قائم‌مقام مدیریت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، کوروش زارعی مدیر این مرکز، محمد زرویی مدیر موسسه سپهر سوره هنر و غلامعلی اصغریان معاون فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره) برپا شد.

غلامعلی اصغریان، معاون فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره)، پس از برپایی این نشست در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری ضمن تقدیر از زحمات مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در خصوص بزرگداشت امام خمینی(ره) رهبر انقلاب و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران گفت: مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر همراهی‌ها و زحمات سنگینی در حوزه همایش بر دوش داشته است. از جمله این زحمات می‌توان به برپایی همایش تئاتر مردمی خرداد و همسویی‌هایی که با ستاد بزرگداشت امام(ره) داشتند اشاره کرد.

اصغریان با اشاره به دیدار کوروش زارعی و محسن مومنی‌شریف با حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی، یادگار امام(ره) و تولیت آستان امام خمینی، خردادماه سال 97 در حاشیه برپایی پنجمین همایش تئاتر مردمی خرداد گفت: در این دیدار توصیه شد تا در حوزه نمایشنامه و تئاتر اثری فاخر از زندگی حضرت امام(ره) و مروری بر شخصیت ایشان توسط حوزه هنری تولید شود. به این ترتیب مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از سوی کوروش زارعی و محسن مومنی‌شریف با علاقه‌مندی این توصیه را پذیرفتند و ‌پیگیری کردند. همچنین ایوب آقاخانی با جدیتی هرچه تمام‌تر نویسندگی و سرپرستی نگارش این نمایش را با همراهی یک گروه نویسندگی 5نفره پذیرفتند و طرحی را برای آن آماده کردند.

اصغریان افزود: طرح ارائه شده آقاخانی در چند نشست با حضور نویسنده و سیدحسن خمینی بررسی و نکات مورد نظر به همراه اصلاحات روی طرح اعمال شد. امروز طرح نهایی این نمایشنامه با عنوان «در مجلس تشرف تهران» از سوی ایوب آقاخانی به ما ارائه شد. شایان ذکر است که نویسندگی این طرح اعم از جمع‌آوری اطلاعات و پژوهش‌های میدانی و کتابخانه‌ای به همراه نگارش بخش‌های گوناگون آن از سوی تیم 5نفره آقاخانی دو ماه پیش کار خود را آغاز کرده است. با توجه به زحمات شبانه‌روزی تیم نویسندگی آقاخانی پیش‌بینی می‌شود تا 20 فروردین‌ماه نگارش نمایشنامه به پایان برسد و همراه با هفته هنر انقلاب در سال 98 از این نمایشنامه رونمایی کنیم. همچنین توأمان با این رونمایی، تمهیدات اجرای این نمایش را در خرداد سال آینده داشته‌ باشیم.

وی در ادامه گفت: در نظر داریم تا با همکاری‌ها و تکیه بر توانایی‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری پیش‌تولید این اثر به گونه‌ای آغاز شود تا خرداد ماه سال 98 همزمان با سی‌امین سال بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) این نمایش در تالار وحدت اجرا شود.

معاون فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) با ابراز خرسندی از همکاری حوزه هنری در امور فرهنگی و هنری حرم مطهر امام خمینی و آستان مقدس حضرت گفت: پیشاپیش از زحمات مرکز هنرهای نمایشی که منجر به تولید یک اثر نمایشی فاخر می‌شود تقدیر و تشکر می‌کنم. ان‌شاءالله تولید این نمایش فتح‌البابی برای گسترش همکاری‌های حوزه هنری با ستاد بزرگداشت و آستان مقدس حرم حضرت امام(ره) باشد؛ چرا که رویکرد فرهنگی و هنری آستان مقدس حرم حضرت امام(ره) نیز مدت طولانی است کار خود را آغاز کرده است. رویکرد فرهنگی و هنری این آستان به آن جهت است تا زائرین حرم علاوه بر زیارت و عرض ادب به امام(ره) با مجموعه برنامه‌های فرهنگی و هنری اجرا شده در حرم با گوشه‌های متعددی از زندگانی، اندیشه و آرای، سیره و سلوک انسانی، اخلاقی، فردی و اجتماعی و... امام بیشتر آشنا شوند.

اصغریان در پایان گفت: حرم مطهر امام خمینی(ره) هر ساله میزبان زائرین و گردشگران متعدد داخلی و خارجی است که با علاقه و انگیزه‌های مختلف به حرم می‌آیند تا زیارت کنند. در نتیجه فرصت مناسبی است تا زائرین به‌ویژه در بخش‌های بین‌الملل با اندیشه‌های امام، شخصیت و زندگانی ایشان با همکاری‌های حوزه هنری در سطوح گوناگون بیشتر آشنا شوند.

گفتنی است، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تاکنون فعالیت‌های تئاتری بسیاری را با موضوع زندگی حضرت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر داشته است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برپایی پنج دوره همایش تئاتر خرداد اشاره کرد. آیین پایانی پنجمین همایش تئاتر خرداد در حسینیه جماران و با حضور حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی ۱۵ خرداد۹۷ برپا شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال