پنج شنبه 2 خرداد 1398

اشرفیان: با دست خالی رفتیم و با دست پر برگشتیم

رویای کفش
    -     کد خبر: 7239
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/19|18:58
سرویس : استانها
«رویای کفش» به کارگردانی مرضیه اشرفیان نام یکی از نمایش‌های تولیدی حوزه هنری اصفهان است که در دوازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی موفق به دریافت سه جایزه شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مرضیه اشرفیان کارگردان نمایش عروسکی «رویای کفش» از موفقیت این نمایش و درخشش آن در سه بخش کارگردانی، نویسندگی و ساخت عروسک در رقابت با ۱۴ کار صحنه‌ای و عروسکی در این جشنواره تئاتر گفت و بیان کرد: بدون حمایت و با دست خالی به این جشنواره رفتیم اما با دست پر برگشتیم.

وی ادامه داد: ما با یک گروه ۱۱ نفره برای اجرا به جشنواره رفتیم و دو اجرا داشتیم‌؛ اجرای اول که ویژه دانش‌آموزان بود و اجرای دوم که برای داوری انجام می‌شد. در اجرای دوم با اینکه ما ظرفیت ۳۰ نفر تماشاچی را اعلام کردیم، ۱۵۰ نفر مخاطب داشتیم و اجرای بسیار خوبی بود.

اشرفیان با اشاره به کمبود زمان و دو هفته فشار کاری زیاد بر روی گروه اجرا که با گروه اجرای نمایش «هویج فزاینده» مشترک است و همچنین هزینه زیاد رفت و آمد به جشنواره عنوان کرد: واقعا برای اینکه انگیزه‌هایمان برای ادامه راه بماند نیاز به حمایت مالی از سوی حوزه هنری و ارگان‌های فرهنگی داریم. هنوز ورودی‌های جشنواره نیز پرداخت نشده است در حالی که هزینه مسافرت هوایی ما به جشنواره ۵ میلیون تومان بود.

وی افزود: نمی‌دانستیم قرار است بخش صحنه‌ای و عروسکی با هم رقابت کنند و اینکه یک کار عروسکی بتواند در رقابت با کارهای صحنه‌ای مقام سوم کارگردانی را کسب کند نشان می‌دهد که توانسته با این همه کار صحنه‌ای رقابت کند‌؛ یعنی به نوعی در بخش عروسکی مقام اول را داشته است.

کارگردان نمایش «رویای کفش» گفت: در این نمایش نگار معین، هانیه عیدی‌پور، زهرا حسن‌زاده و مینا محترم به عروسک‌گردانی و صداپیشگی پرداختند.

گفتنی است، نمایش «رویای کفش» در دوازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی موفق به کسب مقام سوم کارگردانی برای مرضیه اشرفیان، کسب مقام سوم نویسندگی برای صفورا عبدالهی و مرضیه اشرفیان، کسب مقام دوم و تقدیر بهترین ساخت عروسک برای مجید شفیعی شد و همچنین کاندیدای بهترین طراحی صحنه نیز بود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال