شنبه 25 مرداد 1399
رئیس حوزه هنری استان اردبیل:

۲ هزار و ۶۷۶ اثر به هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» ارسال شده است

امیر رجبی
    -     کد خبر: 7231
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/19|10:00
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری استان اردبیل استقبال تمامی استان‌ها از هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» را قابل تقدیر توصیف کرد و از برگزاری مراسم اختتامیه در بهار سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امیر رجبی در آیین تجلیل از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه فعال در پوشش خبری هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» اردبیل بیان کرد: این هنرواره یکی از رویدادهای ارزنده در بخش هنرهای تجسمی کشور است که به میزبانی اردبیل آغاز شده و مراسم اختتامیه در ۳ و ۴ اردیبهشت ماه سال ۹۸ برگزار می‌شود.

وی به حضور چهره‌های شاخص ملی هنرهای تجسمی در بخش‌های مختلف این رویداد فرهنگی اشاره و عنوان کرد: تاکنون ۲۶۷۶ اثر به دبیرخانه هنرواره ارسال شده که به ترتیب ۵۴۶ اثر با بیشترین تعداد به اردبیل و در ادامه ۴۶۳ اثر به تهران، ۲۴۱ اثر به آذربایجان شرقی و ۱۴۲ اثر به استان خراسان رضوی اختصاص دارد و از سایر استان‌ها نیز آثار متعددی به دبیرخانه ارسال شده است.

رئیس حوزه هنری استان با بیان اینکه در بخش عکس ۱۲۷۳ اثر ارسال شده است، افزود: به ترتیب بیشترین آثار از استان های آذربایجان شرقی، تهران و اردبیل ارسال شده است.

رجبی تعداد آثار بخش اینفوگرافیک را ۱۵۰ مورد برشمرد و گفت: در این بخش بیشترین آثار از اردبیل، تهران و اصفهان به دست ما رسیده است؛ در بخش موشن گرافیک نیز ۱۹۴ اثر و بیشتر از استان‌های تهران، اردبیل و آذربایجان شرقی ارسال شد.

رئیس حوزه هنری استان به دریافت ۴۱۴ پوستر اشاره و بیان کرد: بیشترین آثار از اردبیل، تهران و لرستان به دبیرخانه واصل شده است.

رجبی تعداد اثر بخش تصویرسازی را ۶۹۵ مورد عنوان کرد و گفت: بیشترین آثار از اردبیل، تهران و آذربایجان شرقی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه این رویداد فرصت مناسبی جهت معرفی توانمندی‌های اردبیل در بخش هنرهای تجسمی است، بیان کرد: متاسفانه قابلیت‌های هنرهای تجسمی در استان مظلوم واقع شده و لازم است با تعریف رویدادهای ملی و کشوری نسبت به تعریف و اطلاع رسانی توانمندی‌های استان اقدام کرد.

در پایان این مراسم، خبرنگاران فعال در انعکاس رویدادهای هنرواره انقلاب اسلامی از جمله بهرام آدشیرین‌پور از خبرگزاری تسنیم، سمیه درازی از ایسنا، نعمت محسن زاده از ایرنا، حسن علیپور از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی همتی از پایگاه خبری سبلان ما، شیرین صدیق از نشریه نوید سحر، پوپک قاسمی از روزنامه همشهری، فرشید سلامت از برنامه رادیویی «آی ایشقندا»، اصغر تقایی از برنامه «رادیو هنر»، شهرام جواد خانی از برنامه تلویزیونی «هنر آیناسی»، مریم رضایی از خبرگزاری فارس و فرشاد قنبری از خبرگزاری شبستان تجلیل شدند.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال