دوشنبه 27 آیان 1398

رونمایی از پوستر «سومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه»

پوستر جشنواره عاشیق ها
    -     کد خبر: 7114
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/8|17:10
سرویس : استانها
پوستر «سومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه» در ویژه‌برنامه کانون عاشیق‌های حوزه هنری آذربایجان غربی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، پوستر «سومین جشنواره استانی موسیقی عاشقیی مکتب ارومیه» با حضور رئیس شورای اسلامی ارومیه، رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی، هنرمندان عاشیق اسم علی لطفی و محمدحسین دهقان به عنوان نماینده عاشیق‌ها در ویژه‌برنامه کانون عاشیق‌های حوزه هنری آذربایجان غربی رونمایی شد.

رئیس شورای اسلامی ارومیه در آیین رونمایی از این اثر هنری، طی سخنانی در جمع هنرمندان و علاقه‌مندان موسیقی عاشیقی در ارومیه بر تلاش و اهتمام شورای اسلامی ارومیه در حمایت از فرهنگ و سنت‌ها و آداب و رسوم بومی مردم منطقه به عنوان مهم‌ترین عناصر هویتی جامعه تاکید کرد.

محمدرضا علیزاده امامزاده افزود: شهرستان ارومیه از مراکز اصلی و بسیار مهم موسیقی عاشیقی در کشور و جهان است و این موسیقی ارزشی از قرن‌های گذشته تا به امروز ریشه در زندگی و فرهنگ اجتماعی مردم آذربایجان دارد و حفظ و توسعه آن باید در سرلوحه برنامه‌های دستگاه‌های فرهنگی استان قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی ارومیه در ادامه با تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله واحد موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی در تثبیت، احیا، رشد و توسعه موسیقی عاشیقی «مکتب ارومیه»، معرفی گذشته پر افتخار و ظرفیت‌های بالقوه فرهنگی این شهر باستانی را در قالب طرح‌های هنری کارشناسی شده را خواستار شد و با تامین بخشی از هزینه‌های این جشنواره از طرف شورای اسلامی ارومیه موافقت کرد.

سومین جشنواره استانی موسیقی عاشیقی مکتب ارومیه طی روزهای ۱۳، ۲۰ و ۲۷ اسفندماه با حضور هنرمندان برجسته استان به همت واحد موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی در سالن شیخ صفی‌الدین ارموی شهرستان ارومیه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال