شنبه 18 مرداد 1399

امیدی‌پور: مراقب ضدانقلاب‌های به‌ظاهر انقلابی باشیم

محمدحسین امیدی پور
    -     کد خبر: 7086
    -     تاريخ انتشار : 1397/12/7|15:39
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری لرستان گفت: کسانی که از نام ولایت و انقلاب برای پیشبرد اهداف شخصی یا حزبی‌شان استفاده می‌کنند از دشمنان خارجی انقلاب خطرناک‌ترند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری لرستان در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ و هنر در دنیای امروز گفت: در عصر حاضر، فرهنگ و هنر محتوای اصلی رسانه‌ها را تشکیل می‌دهد و حتی مطالب و موضوعات علمی، سیاسی و اجتماعی هم برای ارائه محتوای خود نیازمند بهره‌گیری از فرم‌ها و قالب‌های هنری مانند فیلم‌های مستند، انیمیشن، گرافیک، اینفوگرافی و... هستند.

امیدی‌پور افزود: هنر مانند تیغ جراحی است که اگر درست، دقیق و به دست افراد متعهد و متخصص به کار برده شود، می‌تواند درمان و بهبودی را برای جامعه به ارمغان بیاورد و چنانچه کسانی که توانایی و تخصص این کار را ندارند آن را به دست بگیرند، نتایج خطرناک و غیر قابل پیش‌بینی را به همراه خواهد داشت و چه بسا به نابودی یک جامعه منجر شود.

رئیس حوزه هنری لرستان گفت: متاسفانه گاهی مشاهده می‌شود کسانی که خود را انقلابی و دیگران را غیر انقلابی می‌دانند، با هیاهو و جنجال فضای جامعه را غبارآلود می‌کنند تا با هزینه کردن از نام ولایت و انقلاب به مطامع شخصی و حزبی خود دست یابند؛ این‌ها را باید ضدانقلاب‌های انقلابی (!) نامید و لازم است مردم و اهالی فرهنگ و هنر این افراد را بشناسند و کاملا مراقبشان باشند. کسی که خودش را صاحب ولایت و انقلاب می‌داند خائن به ولایت و انقلاب است و با ایجاد حس بدبینی در جامعه آب به آسیاب دشمن می‌ریزد.

وی ادامه داد: حوزه هنری لرستان در چند سال اخیر ده‌ها عنوان کتاب، فیلم، انیمیشن و نمایش با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تولید کرده است که برخی از این کتاب‌ها مانند «بلدچی» بزرگ‌ترین روایت دفاع مقدس استان لرستان است و برخی از این نمایش‌ها هنوز بر تارک جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر می‌درخشند. همین کسانی که خود را انقلابی می‌نامند و جز هیاهو و بلوا هنر دیگری ندارند چه کاری برای هنر انقلاب کرده‌اند؟ کدام کتاب را نوشته‌اند؟ کدام فیلم را ساخته‌اند؟ شما به‌خوبی می‌دانید که برای تولید یک ثانیه انیمیشن چند تصویر باید نقاشی شود. یکصد و بیست دقیقه انیمیشن با موضوع قصه‌های قرآنی با هدف تاثیر بر تربیت دینی نسل آینده انقلاب در کارگاه‌های انیمیشن حوزه هنری لرستان تولید شده است. آقایانی که به اسم انقلاب و دفاع از ولایت با فشار بر مدیران استانی به دنبال مطامع شخصی و حزبی خود هستند چند انیمیشن در موسسات فرهنگی‌شان ساخته‌اند؟!

رئیس حوزه هنری لرستان گفت: انقلاب اسلامی ایران از این تندروی‌ها زیاد دیده است. در سال‌های ابتدایی انقلاب همه دیدند آن‌ها که خود را انقلابی دوآتشه می‌خواندند و خود را جلوتر از امام و مردم می‌دیدند سر از کجا درآوردند. همان‌گونه که مقام معظم رهبری بارها تاکید فرمودند، امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی و همراهی اقشار مختلف مردم و مسئولان دلسوز است و کسانی که در چنین بزنگاهی با ایجاد آشوب در فضای فرهنگی جامعه آب به آسیاب دشمن می‌ریزند منفور مردم و انقلاب اند. این‌ها شاید بتوانند با فشار بر مسئولان و مردم ساختمان، پول و امکانات به دست بیاورند اما هیچ‌گاه نخواهند توانست دل مردم و رضایت خداوند را به‌دست بیاورند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال