پنج شنبه 2 خرداد 1398

نشست «کافه تجربه» از سلسله نشست‌های حوزه هنری دیجیتال برپا شد

اولین نشست «کافه تجربه»
    -     کد خبر: 7019
    -     تاريخ انتشار : 1397/11/30|16:44
چهارمین نشست از سلسله نشست‌های حوزه هنری دیجیتال و اولین نشست از سلسله نشست‌های «کافه تجربه» با حضور رضا ساکی هنرمند طنزپرداز به عنوان موسس سایت «گلونی» برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، در این نشست که با حضور رضا ساکی هنرمند طنزپرداز لرستانی به عنوان موسس سایت «گلونی» و جمعی از علاقه‌مندان به این نشست برپا شد، ساکی در مورد وضعیت سایت خود توضیحاتی بر اساس اهداف این برنامه ارائه داد. وی در ابتدا به معرفی سایت خود پرداخت و گفت: این اولین تجربه به کار یک سایت زیست‌محیطی و فرهنگی است. این سایت نه آنچنان رشد و پیشرفت داشته و نه شکست خورده است؛ به این ترتیب همچنان جای کار دارد.

موسس و بنیان‌گذار این سایت در تازه‌ترین برنامه «کافه تجربه» به تجربه‌های خود پرداخت و گفت: سایتی که ما راه‌اندازی کردیم کارش را با مجوز آغاز کرد. این مجوز بعدها خیلی تاثیرگذار بود. همچنین سایت گل بنی در مراحل اول بومی و محلی استان لرستان بود. همان اوایل کار سایت، دوستان با نوعی ایراد به ما می‌گفتند «بومی کار می‌کنید!؟ محلی کار می‌کنید!؟» در حالی که هم کار بسیار خوبی بود و هم دشواری‌های زیادی داشت.

ساکی افزود: بعدها به سراغ مسائل بومی استان گیلان رفتیم. پس از آن به پیگیری موضوع زیست‌محیطی پرداختیم. به این ترتیب همچنان پیشرفت کرده و می‌کنیم؛ چرا که جایگاه سایت ما در گوگل بسیار مناسب است.

وی افزود: توجه به مسائل بومی تاثیر بسیار مهم در مانایی فرهنگ بومی قومیت‌های گوناگون کشور دارد. به عنوان مثال واژه‌های لری و تلفظ صحیح و معانی آن‌ها اهمیت بسیاری در فرهنگ ایرانی دارد یا گونه‌های جانوری و گیاهی خاص منطقه لرستان و گیلان در سایت گلونی آورده شده است. همچنین شیوه‌های گوناگون زندگی محلی و طبیعت لرستان از جمله پوشش گیاهی درختان بلوط و مراحل و راهکار کاشت آن در سایت ما هست. این‌ها اطلاعاتی است که گوگل شاید تنها در سایت ما آن را بیابد.

وی در مورد شیوه سئو گرفتن و افزایش سئو در سایت  توضیحاتی داد و گفت: ما به موفقیت‌های بسیاری در سئو این سایت دست پیدا کردیم. سئو به صبر بسیار بالایی نیاز دارد. مسائل فنی سایت گلونی در رشد و پیشرفتی که تاکنون داشته اهمیت بسیاری دارد؛ چرا که گروه فنی سایت ما بسیار برای آن زحمت کشیده است.

ساکی در ادامه با اشاره به بخش خبری سایت «گلونی» گفت: از آنجایی که ما نمی‌توانستیم برای تولید خبر هزینه کنیم، اخبار را از خبرگزاری‌های معتبر دریافت و به طنز تبدیل و در سایت می‌گذاشتیم. به این صورت اصل خبر را به شیوه‌ای جذاب‌تر بیان می‌کردیم.

وی در مورد وضعیت رتبه‌ این سایت گفت: «گلونی» سایتی است که رتبه و جایگاه کشوری ثابت دارد و خودش به آن دست یافته است. به این منظور که برای دستیابی به رتبه‌‌های کشوری و جهانی دست به دامان خرید بک‌لینک و افزایش بازدیدهای مجازی نشده و همچنان از راه‌های صحیح جذب مخاطب واقعی استفاده می‌کند.

ساکی در مورد مطالب بارگذاری شده در هر روز سایت «گلونی» گفت» روزانه 15 مطلب تولیدی روی سایت می‌رود. حتی اگر نتوانیم این تعداد را تولید کنیم، 15 مطلب از سایت‌های دیگر برداشت می‌کنیم و با ارجاع و بیان منبع منتشر می‌کنیم. حتی برای این کار هم در انتخاب مطالب دقت بالایی داریم. تاکنون حدود 50 محتوای شاخص در گلونی ثبت شده است.

وی در همین راستا افزود: مطلب تولیدی برای رشد کیفی و کمی یک سایت اهمیت بسیار دارد؛ چرا که موجب توجه گوگل و یک بودن در موتورهای جست‌وجوگر اینترنتی می‌شود.

ساکی با اشاره به چگونگی مدیریت مالی این سایت گفت: «گلونی» سایتی است با بودجه شخصی و درآمد‌های جنبی از طریق همین سایت انجام می‌شود. به این ترتیب بخشی از درآمد‌های آن مربوط به بنرهای تبلیغاتی که در سایت از سوی شرکت‌های درخواست کننده است. این موضوع به تعداد مطالب بیشتر سایت و میزان بازدید از آن مربوط می‌شود.

این هنرمند طنزپرداز در پیشنهادی به افراد طالب این کار گفت: اگر شخصی و گروهی می‌خواهد در کار سایت وارد شود باید مجموعه‌ای را طراحی کند تا دیگر افراد به انتشار مطالب‌شان در سایت شما افتخار کنند.

وی افزود: راه‌های سئو کردن را باید یاد گرفته و جدی بگیریم تا به موفقیت دست پیدا کنیم. و باز هم می‌گویم تاثیر سئو باید در طولانی‌مدت انجام شود. به این ترتیب به صبر و پشت کار و استمرار در بارگذاری مطلب نیاز دارد.

ساکی در پایان در مورد برنامه‌های آینده سایت خود برای افزایش بازدید گفت: یکی دیگر از عوامل پیشرفت گل بنی این است که جدیدترین اخبار ما تقریبا با همه با ویدئو و کلیپ است. در مرحله بعد هم می‌خواهیم به عکس‌های سایت توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

گفتنی است، جلسه بعدی این برنامه از سلسله نشست‌های حوزه هنری دیجیتال که به «کافه شکست» اختصاص دارد، با بررسی استارت آپ «آرت مارت» با حضور علیِ اکبر موسس این استارت آپ 12 اسفند ساعت 14 با در تماشاخانه ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال