پنج شنبه 2 خرداد 1398

آلبوم موسیقی محلی «خوزسون» رونمایی شد

آلبوم خوزسون
    -     کد خبر: 7008
    -     تاريخ انتشار : 1397/11/30|16:05
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری استان خوزستان، آلبوم موسیقی محلی و مقامی شوشتر با عنوان «خوزسون» رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین طباطبایی در آیین رونمایی از موسیقی محلی و مقامی شوشتر با عنوان «خوزسون»، بیان کرد: این آلبوم با صدای استاد زابل‌زاده منتشر شده است.

رئیس حوزه هنری خوزستان افزود: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، قرار شد در سال ۹۷ چند آلبوم موسیقی تولید حوزه هنری استان را آماده و منتشر کنیم که اولین آلبوم رونمایی شد و آماده ارائه به مردم استان و علاقه‌مندان به حوزه موسیقی محلی است.

وی افزود: آلبوم موسیقی «خوزسون» کاملا بومی و موسیقی محلی و مقامی شهرستان شوشتر است و شاعران این اثر هم از شوشتر هستند و همه مراحل انجام آلبوم در استان صورت گرفته و قطعا نظر مردم و علاقه‌مندان به موسیقی سنتی و مقامی را جلب خواهد کرد.

وی ادامه داد: یکی از وظایف حوزه هنری نگهداری و حفظ میراث هنری فاخر ایران اسلامی است که قطعا یکی از این گنجینه‌ها موسیقی مقامی بوده و این کار تلاشی در جهت حفظ و نگهداری از این میراث گرانبهاست و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال از آلبوم‌های بعدی هم رونمایی کنیم.

شایان ذکر است، آلبوم موسیقی «خوزسون»، شامل ۱۰ آهنگ با عناوین خوزسون (دشتی)، دیلمان (دشتی)، چهار مضراب (دشتی)، گل آرزو (سه گاه)، آروم جونوم (سه گاه)، گل ریزون (ماهور)، آبشار (ابوعطا)، آوازهای مقامی (دشتی راسه، دشتی شکسته درفیلی، لیلی و مجنون، چپونی لیلی و مجنون کمری، شاهنامه، بیداد برزگری) و سلام بر علی و صلوات بر محمد (ابوعطا) است.

این آلبوم با صدای علی‌محمد زابل‌زاده است و در آهنگ‌ها از اشعار اساتید و شاعرانی همچون محمدباقر محب‌زاده، محمدعلی مهدی آبادی، حسن آذریان، حسین سخایی و مسعود محب‌زاده استفاده شده است.

نوازندگان نیز شامل سنتور: مهدی مرتضایی، کمانچه: اشکان مرادی، تار بم، تار و عود: علیرضا عقیقی، تمبک: فرهاد صفری، دف: شهریار نظری، نی، تکنواز نی و تار: یوسف سابیزا هستند.

همچنین دیگر عوامل این آلبوم را همخوان‌ها: گیلدا بختیاری و سجاد اطهری، تایپ کامپیوتری نت‌ها: میثم قادری، میکس و مستر: احمد میرمعصومی، ضبط: استودیو نغمه سازان دلنشین، ناظر ضبط: علیرضا عقیقی و یوسف سابیزا و طراح جلد: هومان هادی‌زاده تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال