چهارشنبه 30 مرداد 1398

کتاب «سلفژ موسیقی ایرانی» ‏شایسته تقدیر در دوسالانه کتاب برتر موسیقی شد

سولفژ
    -     کد خبر: 6932
    -     تاريخ انتشار : 1397/11/23|16:28
کتاب «سلفژ موسیقی ایرانی» تألیف نستوه رمضانی در پنجمین دوره دوسالانه کتاب برتر موسیقی به عنوان اثر شایسته تقدیر در بخش کتاب‌های آموزشی شناخته شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، جشن نوزدهمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی ایران به همراه معرفی پنجمین دوره دوسالانه کتاب برتر موسیقی و تجلیل از چهره‌های پیش‌کسوت در میان حضور و استقبال کم‌سابقه هنرمندان، مسئولان فرهنگی هنری و علاقه‌مندان در سالن ایوان شمس برگزار شد.

در بخش معرفی کتاب، هیئت داوران پنجمین دوسالانه کتاب برتر موسیقی، در بخش کتاب‌های آموزشی، کتاب سلفژ موسیقی ایرانی تألیف نستوه رمضانی از انتشارات سوره مهر را ‏شایسته تقدیر اعلام کرد.

کتاب «سلفژ موسیقی ایرانی» شیوه‌ای است برای آموزش سلفژ (سرایش) موسیقی ایرانی. در این متد ابتدا دانگ‌های هر مقام در هر سایه – دستگاه- مشخص می‌شود و هنرجو با تمریناتی بر پایه فواصل متصل در دانگ ذکر شده شروع به تمرین می‌کند.

سپس انواع پرش‌های سوم و چهارم و پنجم و ... در دانگ ذکر شده ارائه می‌شود و در نهایت با مثال‌های متعددی از ردیف موسیقی ملی و رپرتوار موسیقی ایرانی پس از کامل شدن یک دانگ، دانگ دیگری صفر می‌شود. تمامی مراحل بالا برای تمرینات این کتاب به نحوی تنظیم شده است که نه آن‌قدر سخت باشد که هنرجو از ادامه مسیر منصرف شود و نه آن‌قدر ساده که فاقد ارزش آموزشی باشد.

برای دریافت نسخه چاپی این کتاب اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال