چهارشنبه 30 مرداد 1398

رونمایی از کتاب «تا بهشت» در شب خاطره انقلاب اسلامی در شهر دیباج دامغان

شب خاطره
    -     کد خبر: 6925
    -     تاريخ انتشار : 1397/11/23|16:29
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری استان سمنان و به منا‌سبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران،‌ مراسم شب خاطره انقلاب اسلامی در شهر دیباج دامغان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان و به منا‌سبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مراسم شب خاطره انقلاب اسلامی به همراه رونمایی کتاب «تا بهشت» (خاطرات انقلاب اسلامی در منطقه رودبار دامغان) ‌با حضور محمد قاسمی‌پور مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری، مصطفی حسینی سرپرست حوزه هنری استان سمنان، اعضای شورای شهر دیباج، مبارزان انقلابی شهرستان دامغان و جمعی از مردم شهر دیباج، در مسجد محله ورزن شهر دیباج برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، سرپرست حوزه هنری استان سمنان با گرامیداشت دهه فرخنده فجر انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: اولویت حوزه هنری استان سمنان تولید آثار مکتوب در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

مصطفی حسینی افزود: کتاب «تا بهشت» نخستین گام رسمی حوزه هنری استان سمنان در بخش تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی شهرستان دامغان به شمار می‌رود که با برنامه‌ریزی مدونی در دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری استان صورت پذیرفته است.

وی بیان کرد: امیدواریم رویکرد تولیدی حوزه هنری استان سمنان در سال ۹۸ با همکاری و تلاش هنرمندان و نویسندگان استان، روند رو به رشدی داشته باشد.

در ادامه، عبدالله جلالی، نعمت‌الله جمالی‌باشی و محمد شانی از مبارزان دوران انقلاب اسلامی در شهرستان دامغان به بیان خاطراتی از فعالیت‌هایشان در سال‌های پیش از انقلاب پرداختند. 

همچنین، محمد قاسمی‌پور مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری در خصوص کتاب «تا بهشت» مطالبی ارائه کرد و با راویان حاضر در این مراسم درباره روزهای پیش از انقلاب و فعالیت‌های آنان به گفت‌وگو نشست.

در پایان این مراسم، پس از ارائه توضیحاتی از سوی محمدمهدی عبدالله‌‌زاده، مولف «تا بهشت»، این کتاب رونمایی شد و از دو خانواده شهید شهر دیباج در دوران انقلاب اسلامی و نویسنده کتاب تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است، کتاب «تا بهشت»، خاطرات شفاهی انقلاب اسلامی در منطقه رودبار دامغان، به کوشش محمدمهدی عبدالله‌‌زاده در ۱۲۰ صفحه با قطع رقعی و شمارگان ۱۲۵۰ جلد و با قیمت ۱۱هزار تومان از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال