سه شنبه 25 تیر 1398

نمایشگاه خوش‌نویسی «آن قلم» در سنندج

نمایشگاه آن قلم
    -     کد خبر: 6923
    -     تاريخ انتشار : 1397/11/23|16:29
سرویس : استانها
با حمایت حوزه هنری استان کردستان، آثار خوش‌نویسی هنرمندان «رضا حاتمیان» و «مسعود شاه‌محمدی» در قالب تابلوهای «ثلث و نستعلیق» در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج با عنوان «آن قلم» به نمایش گذاشته می‌شود‌.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این نمایشگاه مشترک و در نخستین تجربه همکاری مشترک دو خوش‌نویس توانمند کوهدشتی و سنندجی، ۴۰ تابلوی خوش‌نویسی خط ثلث و نستعلیق آثار رضا حاتمیان در بخش ثلث و آثار مسعود شاه‌محمدی در خط نستعلیق به نمایش درمی‌آید.

این نمایشگاه که مجموعه‌ای از آخرین آثار این دو هنرمند توانمند را در فاصله دو سال گذشته شامل می‌شود، سه‌شنبه ۲۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۷ افتتاح و پس از بازگشایی به مدت ۱۱ روز تا ۴ اسفندماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۰ آماده بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.

رضا حاتمیان، از هنرمندان توانمند کردستانی، متولد ۱۳۵۳ کوهدشت استان لرستان است. وی هنر خوش‌نویسی را ابتدا زیر نظر اساتید خوش‌نویسی (علی محمدی و احمد عبدالرضایی) از ثلث‌نویسان نامی کشور آغاز کرده و موفق به اخذ مدرک ممتاز در خط ثلث شده‌ است. این هنرمند تاکنون چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی را برگزار و موفقیت‌هایی در زمینه خط ثلث کسب کرده است.

یکی از کارهایی که این هنرمند در آثارش به آن بسیار توجه می‌کند، به‌کارگیری خط ثلث در فارسی‌نویسی است و در بیشتر آثاری که به رشته تحریر درآورده‌، اشعار فارسی و سخن بزرگان پارسی با استفاده از خط ثلث در کنار آثار قرآنی دیده می‌شود.

مسعود شاه‌محمدی متولد ۱۳۷۰ سنندج است که خوش‌نویسی را زیر نظر اساتید توانمند خوشنویسی کردستان و کشور (استاد فاتح عزت‌پور و سعید قادری، از هنرمندان و اساتید مطرح خوش‌نویسی ایران) در سنندج آغاز کرده و در محضر میرحیدر موسوی نیز تلمذ کرده و موفق به اخذ مدرک فوق ممتاز در خط نستعلیق شده است.

شاه‌محمدی تاکنون علاوه بر حضور در چندین نمایشگاه گروهی، چند نمایشگاه انفرادی را نیز برگزار و در جشنواره‌های مختلف خوش‌نویسی موفقیت‌های ارزنده‌ای را نیز کسب کرده است.

در این نمایشگاه، آثار بزرگان شعر و ادب فارسی و کردی در قالب ۲۰ تابلوی خوش‌نویسی خط ثلث و ۲۰ تابلوی خوش‌نویسی خط نستعلیق به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال