چهارشنبه 30 مرداد 1398

«عصر مبارزه» در حوزه هنری قزوین برگزار شد

عصر مبارزه قزوین
    -     کد خبر: 6912
    -     تاريخ انتشار : 1397/11/23|10:10
سرویس : استانها
محفل خاطره‌گویی «عصر مبارزه» گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور و خاطره‌گویی یوسف باروتی و حسین رشوند و جمعی از مبارزان انقلابی و علاقه‌مندان در حوزه هنری قزوین برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این نشست یوسف باروتی، از مبارزان انقلابی، در خصوص شرایط پیوستن خود به مبارزات خاطراتی را مطرح و بیان کرد: چگونگی ورود ما به مبارزه علیه رژیم سوابقی داشت که مربوط به دوران نوجوانی و خانواده است؛ زیرا من در نوجوانی با مفهوم مبارزه آشنا شده بودم.

وی افزود: در دوران دبیرستان خیلی اتفاقی وارد جلسات مرحوم یزدان‌پناه که معلم قرآن و مربی اخلاق بود، شدم. مرحوم یزدان‌پناه آن زمان جلسات مذهبی برگزار و جوانان را با فرهنگ انقلابی آشنا می‌کرد. من گمشده‌ام را در این جلسات پیدا کردم.

وی با اشاره به بانوان مبارز قزوین بیان کرد: خانم‌ها شکوه‌فر،‌ عبدالرزاقی و معصومی‌فر، از جمله مبارزان مذهبی بودند و در زندان کمیته مشترک نیز خانم عصمت‌السادات نصری به‌عنوان مبارز انقلابی و مذهبی حضور داشت.

این مبارز انقلابی بیان کرد: رهبری امام و امدادهای الهی باعث پیروزی انقلاب بود.

حسین رشوند، دیگر مبارز انقلابی حاضر در برنامه که در دوران فعالیت خود محکوم به حبس ابد شده بود، با اشاره به اهمیت مبارزه در قزوین بیان کرد: مردم قزوین در مبارزات انقلابی علیه رژیم طاغوت پیشتاز بودند؛ هیچ شهری مانند قزوین نسبت به جمعیت شهر مبارز سیاسی نداشته است و مبارزین هم عمدتا مذهبی بودند.

وی افزود: جلسات مذهبی که برگزار می‌شد معمولا در پایگاه‌های اجتماعی و مذهبی ماند مساجد بود، ضمن اینکه این جلسات همیشه با امور تربیتی همراه می‌شد. ساواک هم از مذهبی‌ها و روحانیت بیشتر می‌ترسید؛ به همین جهت بود که مرحوم یزدان‌پناه را تبعید کردند.

رشوند در پایان سخنان خود عنوان کرد: اگر امام و حرکت روحانی ایشان نبود و امدادهای الهی نمی‌رسید انقلاب پیروز نمی‌شد؛‌ امام حرکتی را از سال‌ها قبل آغاز کرده بودند تا اینکه در بهمن‌ماه ۵۷ به ثمر رسید.

در پایان این برنامه از طرف حوزه هنری و با حضور حجت‌الاسلام قاد امینی مشاور استاندار در امور روحانیون، مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی، از یوسف باروتی و حسین رشوند تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، این برنامه به همت واحد فرهنگ و مطالعات پایداری و با همکاری واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری قزوین برگزار شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال