چهارشنبه 30 مرداد 1398

حضور «زنده» روزانه مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در رادیو نمایش

زارعی و قربانی رادیو
    -     کد خبر: 6871
    -     تاريخ انتشار : 1397/11/16|13:18
مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری طی توافقی با اداره کل هنرهای نمایشی رادیو برنامه زنده روزانه در رادیو نمایش گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، روز گذشته کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و محمدرضا قربانی، مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش طی نشستی که با هم داشتند برای حضور روزانه نمایش حوزه هنری در رادیو به توافق رسیدند.

بر اساس این توافق مقرر شد تا مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری روزانه 30 دقیقه از برنامه «گیومه» رادیو نمایش را در اختیار داشته باشد. برنامه «گیومه» که مدت آن 120 دقیقه است، شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 9 تا 11 صبح پخش به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. رویکرد اصلی این برنامه، اطلاع‌رسانی در حوزه های فرهنگی است که علاوه بر آن، پوشش رویدادهای برجسته اجتماعی نیز در دستور کار این برنامه قرار دارد.

بر اساس گزارش کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، به خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، این مرکز در نظر دارد تا در برنامه رادیویی «گیومه» به صورت روزانه، برنامه‌ها و فعالیت‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و واحدهای نمایشی استانی آن اطلاع‌‌رسانی شود. همچنین این مرکز هنری در نظر دارد تا با برنامه‌ریزی‌های دقیق در این مدت 30 دقیقه‌ای در خصوص تئاتر روز کشور، روند شکل‌گیری آن در حوزه هنری، فراز و نشیب‌های آن و بسیاری موارد دیگر اجرای رادیویی داشته باشد.

اداره کل هنرهای نمایشی رادیو نیز بر پایه توافق به عمل آمده با مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در نظر دارد تا علاوه بر 30 دقیقه برنامه داده شده در «گیومه»، جشنواره‌ها و رویدادهای مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری را هم پوشش رادیویی دهند. همچنین رادیو نمایش قول همکاری و ساخت تیزرهای رادیویی از برنامه‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری را داده است.

گفتنی است، برنامه زنده «گیومه»، برنامه‌ای با رویکرد اطلاع‌رسانی فرهنگی است که شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح از رادیو نمایش پخش خواهد شد و مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری 30 دقیقه از این برنامه را هر روز در اختیار دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال