سه شنبه 13 خرداد 1399
نشست تخصصی چهارفصل تئاتر ایران کار خود را آغاز کرد

ایوب آقاخانی: تمام تلاش ما در نشست چهارفصل، نگارش نمایشنامه‌های درخشان است

چهار فصل
    -     کد خبر: 6688
    -     تاريخ انتشار : 1397/11/3|17:48
نشست تخصصی چهارفصل تئاتر ایران با موضوع «ایران در بستر تاریخ» کار خود را آغاز کرد. موسس و مدیر این پروژه گفت: ما در این نشست تلاش کرده‌ایم بهترین اساتید و متخصصین را گرد هم آوریم و با جدیت تمام به برنامه‌ها و بحث‌های مطرح شده ادامه می‌دهیم. امیدواریم در پایان این برنامه، شاهد نمایشنامه‌های قابل قبول و درخشانی باشیم تا به عنوان پشتنوانه نمایشنامه‌نویسی کشور به رشد و تعالی این هنر کمک کرده باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، نشست‌ تخصصی پروژه‌ چهارفصل تئاتر ایران با عنوان «ایران در بستر تاریخ» کار خود را آغاز کرد. ایوب آقاخانی، موسس و مدیر پروژه چهارفصل تئاتر ایران، در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به حاضران، درباره این نشست گفت: بسیار خوشحالم که پس از سال‌ها وقفه در برگزاری نشست چهارفصل، شاهد برپایی این برنامه مهم در حوزه هنری انقلاب اسلامی هستیم. دغدغه من و همراهی دوستانی از جمله کوروش زارعی سبب شد که این برنامه در حوزه هنری برگزار شود و امیدوارم که در پایان دوره شاهد درخشش دوستان و حاضران باشیم.

دوستانی که به عنوان منتخبین، در این دوره شرکت می‌کنند، درواقع رسولان، مفسران و مبشرانی هستند که نباید بگذارند این جریان مهم و مفید برای نمایش کشور، از رونق بیفتد. طی این سال‌ها که در برگزاری چهار فصل وقفه‌ای به وجود آمد، پیگیری دغدغه‌مندانی چون شما از مسئولین نمایش کشور و مدیران فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گوش آن‌ها را با این برنامه آشنا ساخت و زمانی که پس از مدت‌ها فراخوان  نشست چهارفصل تئاتر ایران اعلام شد برای بسیاری این برنامه نیاز به معرفی نداشت.

وی ادامه داد: همدلی دوستان عرصه نمایشنامه‌نویسی در زمانی که دغدغه اندیشه، فرهنگ و هنر در اولویت‌های بعدی است، برپایی این نشست فرصت بسیار مطلوبی به حساب می‌آید که می‌توان به رشد و درخشش نمایشنامه‌نویسی کمک شایانی کرد. در این دوره از بزرگانی همچون فرهاد امینی، شهرام زرگر و حسین پاکدل یاری طلبیده‌ایم که بتوانیم سطح این نشست را در بالاترین حد ممکن برگزار کنیم.

کوروش زارعی، رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، نیز ضمن خیرمقدم به حاضرین در نشست تخصصی چهار فصل تئاتر ایران، درباره اهمیت نمایشنامه در فضای امروز کشور، گفت: برگزاری این نشست مهم و تخصصی در حوزه هنری بسیار ارزشمند و قابل توجه است؛ زیرا امروز جامعه نمایش کشور بیش از پیش از نبود نمایشنامه‌های خوب به‌ویژه نمایشنامه‌های اصلی و اوریجینال رنج می‌برد. متاسفانه از استان‌ها تماس می‌گیرند که نمایشنامه‌هایی را برایشان ارسال کنیم؛ در حالی که در استان ها ظرفیت های بسیار بالایی وجود دارد که می توان با هزینه های بسیار کمتر به نمایش های مطلوبی منتج شود.

وی ادامه داد: از همه بزرگان و دغدغه‌مندان عرصه نمایش می‌خواهم که برای کمک به نمایش کشور تلاش کنند. ما در حوزه هنری تمام امکانات و ظرفیت های خودمان را برای کمک هرچه بیشتر به ارتقای سطح نمایش‌ها و نمایشنامه‌ها به کار می‌گیریم و امیدواریم شاهد اتفاقات خوب در عرصه تئاتر کشور باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال