دوشنبه 27 آیان 1398

کتاب «سرباز کوچک امام» در حوزه هنری آذربایجان غربی رونمایی شد

رونمایی کتاب سرباز کوچک امام
    -     کد خبر: 6598
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/25|15:58
سرویس : استانها
کتاب «سرباز کوچک امام» با حضور راوی کتاب (مهدی طحانیان)، طی مراسمی ویژه در سالن شیخ صفی‌الدین ارموی حوزه هنری آذربایجان غربی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این مراسم که با همکاری حوزه هنری آذربایجان غربی و جبهه فعالان فرهنگی استان برگزار شد، بخشی از خاطرات مهدی طحانیان از دوران اسارت در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق در قالب نشستی ویژه و  زنده با مصاحبه یاور باقری از زبان راوی کتاب برای حاضران در مراسم بازگو شد.

سخنرانی دبیر جبهه فعالان فرهنگی آذربایجان غربی، پخش کلیپ‌های تصویری از دوران اسارت مهدی طحانیان و متن تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «سرباز کوچک امام»، همچنین رونمایی تقریظ و اهدای این کتاب توسط مهدی طحانیان برای حاضران از دیگر بخش‌های اصلی این مراسم رونمایی کتاب بود.

«سرباز کوچک امام» روایتی از خاطرات مهدی طحانیان، آزاده سیزده ساله ایرانی در دوران دفاع مقدس، با مصاحبه و تالیف  فاطمه دوست‌کامی است که راوی به عنوان جوان‌ترین اسیر جنگی در زمان اسارتش، بخشی از اتفاقات دوران جنگ و دوران اسارت خود را در آن بیان می‌کند و نقطه اوج این اتفاق‌ها ماجرای امتناع مهدی طحانیان از مصاحبه با «نصیرا هارما» خبرنگار هندی به علت بی‌حجاب بودنش است.

این اثر به نظر بسیاری از کارشناسان ادبیات حوزه مقاومت و ایثار جامع‌ترین کتاب خاطره‌نگاری به لحاظ حجم و محتوا با موضوع خاطرات دوران دفاع مقدس است که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در ۱۲ تیرماه سال ۱۳۹۶طی تقریظی سرگذشت این آزاده سرافراز نوجوان را در اردوگاه‌های اسارت، یکی از شگفتی‌های دفاع مقدس عنوان و آن را یک سند با ارزش از دفاع مقدس و انقلاب اسلامی معرفی کردند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال