سه شنبه 1 مرداد 1398

سه انیمیشن ۱۰۰ ثانیه‌ای در حوزه هنری کردستان آماده نمایش شد

امین مرادی رییس حوزه هنری کردستان
    -     کد خبر: 6560
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/22|18:26
سرویس : استانها
سه انیمیشن ۱۰۰ ثانیه‌ای «داستان کوتاه»، «رویای نان» و «ردپا» به نویسندگی و کارگردانی رضا محمدی و تهیه‌کنندگی حوزه هنری استان کردستان تولید و آماده نمایش شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری کردستان عنوان کرد: تولید فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای با توجه به ویژگی‌های بسیار ارزنده ای که این گونه فیلم دارد در چند سال اخیر در کشور بسیار رو به گسترش بوده و در این استقبال، نقش حوزه هنری به عنوان یکی از حامیان اصلی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه ای با برگزاری منظم ۱۱ دوره جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه ای و امسال دوره دوازدهم آن بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: پیام فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه ای بسیار اثرگذارتر از فیلم‌های بلند به مخاطب است و با توجه به ضرورت خلاقیت در استفاده درست و به‌موقع از ثانیه‌ها در انتقال مفهوم و پیام فیلم، قدرت خلاقیت و ایده‌پردازی هنرمندان را بسیار بالا برده و به همین دلیل است که متخصصین و صاحب‌نظران عرصه فیلم و فیلم‌سازی معتقدند هنرمندان فیلم‌سازی که در بخش تولید فیلم‌های 100 ثانیه ای اقدام به ساخت اثر می‌کنند افرادی به واقع ایده‌پرداز، خلاق و توانمند بوده که توانایی فعالیت در دیگر عرصه‌های هنر سینما را دارا هستند.

وی از دیگر ویزگی‌های فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه ای را در بخش بودجه ای آن دانست که در مقایسه با دیگر بخش‌های سینمایی هزینه کمتری را صرف تولید می‌کند.

مرادی با اشاره به اعلام فراخوان دوازدهمین جشنواره فیلم های ۱۰۰ ثانیه ای گفت: حوزه هنری کردستان در چند سال اخیر با حمایت از هنرمندان فیلم‌ساز توانسته است موفقیت‌های بسیار خوبی را در دوره‌های اخیر این جشنواره کسب کند و در دوره یازدهم ۳ عنوان برتر جشنواره ۱۰۰ را از آن خود کرد که موفقیت بسیار خوبی برای هنرمندان کردستان محسوب می‌شود و قطعا باید تلاش کنیم در این دوره از جشنواره نیز با تولیدات فاخر و تأثیرگذاری حضور داشته باشیم.

وی با دعوت از تمامی فیلم‌سازان استان برای حضور در این جشنواره گفت: حوزه هنری استان کردستان بر اساس رسالت محوری خود از ایده‌ها و طرح‌های ویژه هنرمندان فیلم‌ساز به صورت کامل حمایت می‌کند.

مرادی جشنواره فیلم ۱۰۰ را یک پتانسیل بسیار قوی برای سینمای ایران دانست و گفت: حمایت و کمک به این جشنواره ایده‌پرور و خلاقانه مملو از پیام‌های ارزشمند در بخش‌های مختلف می‌تواند نویدبخش آینده ای سرشار از طراوت و شادابی برای سینمای ایران باشد.

وی با اشاره به فضای مجازی و ضرورت تأمین خوراک فکری برای اشاعه در آن گفت: متولیان امر می‌توانند با حمایت از تولیدکنندگان و تهیه‌کنندگان این‌گونه فیلم‌ها مسائل و مشکلات پیش روی جامعه را در بخش‌های مختلف از طریق تولید آثار خلاقانه فیلم‌سازان متعهد در قالب فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه ای (انیمیشن، داستانی و مستند) به جامعه هدف منتقل کنند که بازخورد مثبت آن در بازه‌های مشخص سبب حل بسیاری از مشکلات موجود خواهد شد.

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: امسال نیز به‌منظور حضور گسترده هنرمندان فیلم‌ساز برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است و انتظار داریم تا پایان مهلت زمانی ثبت‌نام در این جشنواره که پایان دی‌ماه است، حداقل ۱۲ عنوان فیلم را در بخش‌های مختلف داستانی، پویانمایی و مستند با رویکردهای عنوان شده در جشنواره که اخلاق و سبک زندگی، و بخش ویژه حمایت از تولید ایرانی (ایران ساخت) اسن را ثبت کنیم.

وی افزود: هم اکنون از این تعداد ۳ فیلم انیمیشن صد ثانیه ای با عناوین «داستان کوتاه»، «رویای نان» و «ردپا» به نویسندگی و کارگردانی هنرمند توانمد سینمای کردستان، رضا محمدی، به تهیه‌کنندگی مشترک حوزه هنری استان کردستان و رضا محمدی آماده شده و در این جشنواره به ثبت رسیده است.

وی در خصوص معرفی این سه فیلم گفت: فیلم‌های «رد پا» و «داستان کوتاه» هر دو با تکنیک و سبک دیجیتال پنت، 2d انیمیشن و با انیماتوری و تدوین رضا محمدی، صداگذاری و طراحی و دیزاین صدا و موزیک فیلم حسین قورچیان بوده که در اولین حضور خود به دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه ای ارسال شده است.

مرادی درخصوص انیمیشن «رویای نان» نیز گفت: این فیلم با تکنیک و سبک پنت گلاس (نقاشی رنگ روغن روی شیشه) به نویسندگی و کارگردانی رضا محمدی و با انیماتوری مشترک رضا محمدی و غزاله محمدی، تدوین رضا محمدی، صداگذاری و طراحی و دیزاین صدا و موزیک فیلم حسین قورچیان بوده که هر سه فیلم با رویکرد توجه به موضوع خانواده و ترویج مفاهیم اخلاقی و الگوهای انسانی تهیه و تولید شده است.

رئیس حوزه هنری کردستان بر حمایت از روند تولید آثار هنری در بخش‌های مختلف در استان کردستان تاکید کرد و افزود: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و پتانسیل‌های موجود هنر در استان در بسیاری از بخش‌های هنری به‌ویژه هنر سینما، استان کردستان جزو استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود و این وظیفه ما را در تلاش در جهت تقویت این پتانسیل‌ها سنگین‌تر می‌کند.

رضا محمدی متولد سال ۱۳۵۳ شهرستان بانه، نقاش، کارگردان، انیماتور، فارغ‌التحصیل رشته گرافیک، که بیش از ۲۰ سال تدریس هنر در مراکز فرهنگی و هنری دولتی و خصوصی، برپایی بیش از ۳۷ نمایشگاه نقاشی به‌صورت انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور، حضور در فستیوال‌ها و بینال‌های متعدد نقاشی و دریافت جوایز متعدد هنری، طراحی صحنه چندین فیلم کوتاه و دو فیلم سینمایی، تولید و کارگردانی و انیماتوری ۱۰ انیمیشن کوتاه و نویسندگی ۱۴ فیلم‌نامه، حضور در ۱۹ جشنواره ملی و بین‌المللی و کسب عناوین مختلف از جمله، دیپلم افتخار بهترین فیلم در ششمین دوره جشنواره ژیار با فیلم «مترسک مارس»، دریافت تندیس و لوح زرین بهترین انیمیشن از یازدهمین جشنواره فیلم  منطقه ای کوسالان سنندج با فیلم «سایه‌ها در آخرین خاطره رود» تولید حوزه هنری کردستان، کاندیدای دریافت جایزه از بیست و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با فیلم (سایه‌ها در آخرین خاطره رود)، دریافت لوح زرین و جایزه بزرگ هیئت داوران به عنوان اثر فاخر (برای فیلم سایه‌ها در آخرین خاطره رود) را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال