سه شنبه 1 مرداد 1398

گشایش نمایشگاه «دونالد سلمان» در اردبیل

دونالد سلمان
    -     کد خبر: 6556
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/22|18:05
سرویس : استانها
نمایشگاه آثار کاریکاتور سیدمسعود شجاعی طباطبایی با عنوان «دونالد سلمان» در اردبیل افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه آثار سید مسعود شجاعی طباطبایی هنرمند کاریکاتور و مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری کشور، با حضور سرهنگ شکر عبدی معاون هماهنگ کننده و سرهنگ اصغر عباس‌زاده معاون فرهنگی اجتماعی سپاه حضرت عباس(ع)، شفیع شفیعی مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل، سید ناصر اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، عباس‌زاده معاون فرهنگی واجتماعی سپاه حضرت عباس(ع)، سرهنگ علی لطفی رئیس سازمان بسیج رسانه استان، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان و جمعی از هنرمندان منتخب کارتون و کاریکاتور کشوری در حاشیه برگزاری بخش کارتون هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شامگاه پنج‌شنبه ۲۰ دی‌ماه در نگارخانه قوام‌الدین مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل، افتتاح شد.

سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی جزو هنرمندان متعهد انقلابی است که آثار زیادی از وی در قالب نمایشگاه‌های کاریکاتور ترامپیسم، هولوکاست، پایان داعش و ...، به نمایش درآمده است.

طباطبایی، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با محوریت قراردادن بحث آل سعود، آل یهود و دولت امریکا برگزار شده است. برخورد واقع‌گرایانه به مواضع این سه رژیم بحث اصلی نگاه من به کاریکاتورهای این نمایشگاه است.

وی در همین راستا ادامه داد: هرچند موضوع اصلی نمایشگاه «دونالد سلمان» در کنار هم قرار دادن سه رژیم نامبرده است اما از نقش رسانه‌های معاند غافل نبوده‌ام. در هر حال نزدیک به دویست شبکه ماهواره‌ای فارسی مشغول به‌ کار هستند که همه آن‌ها در برابر جمهوری اسلامی ایران جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای راه انداخته‌اند.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری درباره وجود طنز تلخ و سیاه در تمامی آثار نمایشگاه خود اشاره کرد و افزود: تمام سعی من در این نمایشگاه افشاگری در راستای تمامی موضوعاتی بود که به آن‌ها اشاره کردم و از طرفی سعی داشتم تا تمامی آثار تلخندی بر لب مخاطب بنشانند و از طرفی او را به تفکر وادار کنند.

وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که توانستم موضع دوگانه آل سعود و امریکا را در این نمایشگاه به نمایش بگذارم و امیدوارم بتوانم در آینده نیز افشاگر ظلم ظالمان باشم.

گفتنی است، نمایشگاه «دونالد سلمان» با ۴۵ اثر کاریکاتور با موضوع اسکتبارستیزی تا ۲۵ دی‌ماه در نگارخانه قوام‌الدین، واقع در اردبیل، میدان بسیج، مجتمع فرهنگی هنری فدک، دایر است.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال