سه شنبه 1 مرداد 1398
در نمایشگاه کتاب دهلی‌نو؛

انتشارات «سیم» هندوستان برای چاپ چهار کتاب با سوره مهر قرارداد بست

انتشارات سیم هندوستان
    -     کد خبر: 6546
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/22|11:50
قرارداد همکاری انتشارات «سیم» از هندوستان برای چاپ ۴ عنوان کتاب «شطرنج با ماشین قیامت»، «داستان‌های شهر جنگی»، «اشعار معاصر ایران» و «فال خون» در محل غرفه ایران در نمایشگاه دهلی‌نو با انتشارات سوره مهر منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، قرارداد همکاری انتشارات «سیم» از هندوستان برای چاپ ۴ عنوان کتاب «شطرنج با ماشین قیامت» و «داستان‌های شهر جنگی» نوشته حبیب احمدزاده، «اشعار معاصر ایران»، «فال خون» نوشته داوود غفارزادگان، در محل غرفه ایران در نمایشگاه دهلی‌نو با «انتشارات سوره مهر» منعقد شد.

در این مراسم علاوه بر حضور مدیرمسئول انتشارات «سیم» هندوستان، حمید حسام، نویسنده دفاع مقدس و احسان‌الله شکرالهی رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی در دهلی‌نو حضور داشتند.

رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی در دهلی‌نو گفت: سابقه زبان فارسی در هند به زمان‌های قبل‌تر باز می‌گردد و دارای قدمت بسیاری است و این یک رابطه دو سویه است.

وی در ادامه بیان کرد: زبان فارسی سرزمین هند را مکانی برای شکفتن خود یافت و در هند به تبلور روزافزون خود ادامه داد و حتی منجر به یکی از سبک‌های سرایش شعر در زبان فارسی به نام «سبک هندی» شد. این سبک یکی از برجسته‌ترین سبک‌های سرایش شعر است که به واسطه نوع سرایش آن قابل ترجمه است.

شکرالهی در پایان سخنان خود گفت: تاثیر زبان فارسی در هند را می‌توان در بسیاری از آثار باستانی هند به صورت کتیبه‌هایی به زبان فارسی مشاهده کرد.

در ادامه این مراسم، حمید حسام نویسنده کتاب‌های «وقتی مهتاب گم شد» و «راز نگین سرخ» گفت: قریب به چهل سال قبل جنگی در مرزهای غربی و جنوبی ایران با عراق شکل گرفت که یک سوی آن تخاصم یک کشور به کشور دیگر و یک سوی دیگر آن دفاع در برابر تجاوز بود. با توجه به ویژگی‌های این دفاع، همواره برای آن واژه «دفاع مقدس» را به کار می‌بریم.

وی در ادامه گفت: ادبیات دفاع مقدس در ابتدا توسط خود رزمندگانی که در جنگ حضور داشتند شکل گرفت و به رشد رسید؛ تا جایی که امروز از آن با عنوان یکی از ژانرهای ادبیات در ایران نام برده می‌شود و حتی بخشی از این داستان‌ها توسط زنانی آفریده شده است که در پشت خطوط جبهه و جنگ حضور داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال