سه شنبه 1 مرداد 1398

افتتاح نمایشگاه عکس گروهی در حوزه هنری سمنان

نمایشگاه عکس
    -     کد خبر: 6545
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/22|18:03
سرویس : استانها
با افتتاح نمایشگاه عکس گروهی، کارگاه تخصصی یک‌روزه عکس و تصویرسازی «هنر جوان» در حوزه هنری استان سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، چهارشنبه ۱۹دی‌ماه، با حضور داوود یاراحمدی رئیس حوزه هنری استان سمنان، مجید ناگهی از عکاسان برجسته کشور، مرتضی اسدی از نقاشان برجسته کشور و جمعی از هنرمندان، نمایشگاه عکس گروهی با موضوع طبیعت و مسائل اجتماعی از آثار هنرمندان حوزه هنری استان سمنان در گالری خورشید حوزه هنری استان افتتاح شد.

در این نمایشگاه که از سوی دفتر هنرهای تجسمی حوزه هنری استان سمنان برگزار شده است، ۴۰ قطعه عکس در ابعاد۷۰*۵۰ از آثار منتخب هنرمندان حوزه هنری استان سمنان در سفر به استان خراسان شمالی به نمایش درآمده است.

نمایشگاه عکس گروهی تا پایان دی‌ماه از ساعت ۹ الی ۱۴ در گالری خورشید حوزه هنری استان سمنان به نشانی باغ فردوس، خیابان شهید صفائیان پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

شایان ذکر است، هنرمندان حوزه هنری استان سمنان در مهر ماه ۹۷ طی سفری دو روزه به استان خراسان شمالی به عکاسی از مسائل اجتماعی و جذابیت‌های این استان پرداختند که منتخب آثار در این نمایشگاه به روی دیوار رفته است.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه، کارگاه تخصصی یک‌روزه عکس هنر جوان ویژه هنرمندان عضو دفتر هنرهای تجسمی حوزه هنری استان سمنان و عموم علاقه‌مندان، با همکاری حوزه هنری استان سمنان و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر حوزه هنری، در محل سالن ماه حوزه هنری استان سمنان برگزار شد.

مجید ناگهی، از عکاسان برجسته کشور، در این کارگاه به تکنیک‌های عکاسی و عکاسی مستند اجتماعی پرداخت و در ادامه آثار هنرجویان و هنرمندان مورد نقد و بررسی قرار گرفت. پاسخ‌گویی به سوالات حاضران، از دیگر بخش‌های کارگاه عکس هنر جوان بود.

ورک‌شاپ تخصصی یک‌روزه عکس به منظور آمادگی هنرمندان برای شرکت در  هفتمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی هنر جوان، برگزار شد.

همچنین کارگاه تخصصی یک‌روزه تصویرسازی هنر جوان نیز در محل گالری خورشید حوزه هنری استان سمنان برگزار شد.

در این کارگاه، مرتضی اسدی، از نقاشان برجسته کشور، به تکنیک‌های تصویرسازی اشاره کرد و به مباحث تئوری مربوط به تصویرسازی پرداخت.

در ادامه، آثار تولید شده توسط هنرجویان و هنرمندان در کارگاه، مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

ورک‌شاپ تخصصی یک روزه تصویرسازی به منظور آمادگی هنرمندان برای شرکت در  هفتمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی هنر جوان، برگزار شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال