سه شنبه 1 مرداد 1398

کتاب شعر «خه به ر ناپرسی» منتشر شد

خه ب ر ناپرسی
    -     کد خبر: 6538
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/19|16:33
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری کردستان مجموعه اشعار کردی و فارسی شاعر توانمند کردستانی «امجد ویسی» با عنوان «خه به ر ناپرسی»(خبر از من نمی‌پرسی) توسط انتشارات سوره مهر چاپ و به بازار آمد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بهزاد کرم‌اللهی مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کردستان گفت: یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در حوزه هنری بسیار بر آن تاکید می‌شود، تلاش در جهت تولید آثار ارزشمند در قالب‌های مختلف است که بر همین مبنا واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان نیز در بخش تولید کتاب شعر و داستان کارهای بسیار خوبی را به انجام رسانده و خوشبختانه این تولیدات با استقبال هم مواجه شده است.

وی در این خصوص گفت: در طول چند سال اخیر بیش از ۲۰ مجموعه کتاب شعر و داستان هنرمندان استان به چاپ رسیده که سه عنوان آن در سومین و چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری رتبه‌های برتر کشوری را نیز کسب نموده است.

کرم اللهی افزود: کتاب شعر «آن حلزون، آن حلزون محزون» اثر رضا کلهر و کتاب داستان «آبی‌تر از آسمان» آثار هنرجویان حوزه هنری در چهارمین جشنواره آثار و تولیدات حوزه هنری کشور در اصفهان رتبه برتر جشنواره را کسب نمودند و کتاب «شهر سیب‌ها» در سومین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی در کرمانشاه یکی از رتبه‌های برتر جشنواره را به‌دست آورد.

وی افزود: آثار هنرمندان منصور دولتی، اکرم بهرامچی، رحیمی رضوان، ناهید حسین‌پناهی، طاهره تختی، علی احسان فریدونی، فردین حقه‌مینا، در کنار مجموعه داستان و اشعار هنرمندان در مجلدهای مختلف بخشی از فعالیت‌های این دفتر در بحث تولید آثار بوده است.

کرم اللهی بیان کرد: در کنار این تولیدات در بخش حمایتی هم از بسیاری از نویسندگان و شاعران که خود اقدام به تولید نموده اند با خرید بخشی از آثار حمایت شده است.

وی با اعلام آمادگی حوزه هنری کردستان در تولید آثار هنرمندان در قالب شعر و داستان افزود: در رویکرد جدید از هنرمندان استان که در بخش رمان فعالیت می‌نمایند در صورت تأیید اثر توسط اساتید و کارشناسان حوزه هنری در بخش تولید حمایت کامل صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص مجموعه شعر «خه به ر ناپرسی» نیز گفت: این کتاب در قالب شعر کلاسیک در دو بخش کردی و فارسی سروده‌های شاعر توانمند سنندجی امجد ویسی درفاصله سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ را شامل می‌شود.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کردستان افزود: در بخش کردی که شامل ۲۳ عنوان می‌شود اشعاری با عناوین سه فه ر(سفر)، موسیقای خزان (موسیقی پاییز)، دل بی قه راره (دل بی قرار است)، سنه، زه کات، شیته گیان، که تخمیسی است بر شعر زنده‌یاد استاد عباس کمندی و ... دیده می‌شود.

وی افزود: در بخش فارسی که شامل ۶ قطعه می‌باشد اشعار، فقط یک خواب بود، یک بغل خورشید، از آن دور، شاعری را لقمه ای نان، گمان مکن  و گندم و آدم، دیده می‌شود.

گفتنی است، این کتاب در ۶۴ صفحه توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری در شمارگان ۱۲۵۰ نسخه چاپ و روانه بازار شده است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال