دوشنبه 3 تیر 1398
سی‌وششمین نشست سراسری مراکز استانی حوزه هنری به کار خود پایان داد

مصلحی: به نگاه‌های جهادی و انقلابی نیاز داریم / معینی بخش: مراقب حق و حقوق نیروی انسانی خود باشیم

سی‌وششمین نشست سراسری مراکز استانی حوزه هنری
    -     کد خبر: 6499
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/17|15:42
سرویس : استانها
مجید مصلحی مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری در سی‌وششمین نشست سراسری مراکز استانی گفت: درآستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی نیاز به اقدام انقلابی وجهادی در مسیر فعالیت های خود داریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، سی و ششمین نشست سراسری مراکز استانی حوزه هنری با حضور روسای مراکز استانی این نهاد انقلابی کشور که چند روزی است کار خود را آغاز کرده است، صبح امروز نیز با برپایی نشستی به حضور علیرضا معینی بخش، معاون اداری و مالی حوزه هنری، مجید مصلحی مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری ادامه داشت.

 

مدیرکل اموراستان ها و مجلس حوزه هنری در سخنانی کوتاه به اهمیت و جایگاه مدیریت در حوزه هنری اشاره کرد و گفت: برای پیشبرد اهدافمان در مسیر فعالیت‌های حوزه هنری نیاز به نگرش مدیریت جهادی داریم.

مصلحی با پخش گزارش مستندی ازاقدامات هنری گروه‌های جهادی از جمله فعالیت‌های شهید مدافع حرم سیاح طاهری ویژه دانش آموزان مناطق محروم خوزستان،سیستان وبلوچستان،بوشهر، کرمانشاه ،یاسوج ،کرمان و..برگزار شده بود به اهمیت کارجهادی و خالصانه اشاره کرد و گفت : تصاویر نشان داد که با کمترین امکانات هم می شود کارهای بزرگی کرد و می توانیم این حرکت را به عنوان یک الگو و مدل برای فعالیت های پیش روی خود در نظر بگیریم .

وی افزود: ما می توانیم ازاین اتفاقات در قالب یک فرصت مظلوب برای کارهای خود بهره ببریم، درجایی که چند هزارجلد کتاب بین مردم و دانش آموزان به طور رایگان توزیع و مسابقه کتاب خوانی پیرامون آن برگزارمی شود یک کاربزرگ انجام شده در حالی که یک چنین کار در یک پروسه اداری وسازمانی شاید حدود 300 تا 400 میلیون تومان هزینه داشته باشد ولی با یک کار جهادی و عمومی این برنامه فرهنگی به شکل درست و موثر در مناطق محروم برپا می شود و مورد توجه همه قرار می گیرد.

مدیرکل اموراستان ها و مجلس حوزه هنری به جنگ  جهانی دوم اشار کرد و ادامه داد: درسال 1945 جنگ جهانی با تمامی خسارت های مادی ومعنوی خود پایان یافت و از آن به بعد کشورها با تغییر نگرش و همدلی به به ساختن کشورهای خود پرداختند.

وی در ادامه به باورپذیری پیشرفت های کشور اشاره و تصریح کرد: ما نتوانستیم آنگونه که باید موفقیت‌ها و پیشرفت‌های خود را به مردم معرفی کنیم و حالا در آستانه چهل سالگی مناسب است از مدل و الگوی جهادی  بهره ببریم.

مصلحی ادامه داد: خیلی از کارهای بزرگ و مهم وجود دارد که روی زمین مانده و باید به آنها پرداخت شود. ما الان به این نوع نگاه های جهادی  وانقلابی نیاز داریم. نظام انگیزشی میان روسا و کارکنان و تعامل مناسب با سایر سازمان‌ها می‌تواند در فعالیت‌های پیش رو اثرگذار باشد.

 

علیرضا معینی‌بخش در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران استانی حوزه هنری در سال جاری نکاتی را در خصوص شیوه اداره امور مالی متذکر شد. وی از همه مدیران استانی افزایش دقت عمل در امور مالی و صرف هزینه‌ها را درخواست کرد و گفت: لازم است تا تمامی مدیران استانی حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور در پیشبرد امور مالی واحدهای خود در استان‌ها دقت لازم را داشته باشند. همچنین از همه می‌خواهم تا در دریافت بودجه‌هایی که به هر طرحی اختصاص داده شده‌است، ضمن پی‌گیری‌های لازم، صبور باشند و اجازه دهند تا ما نیز در حزوه هنری مرکز رسیدگی‌های لازم را داشته باشیم.

معینی بخش ادامه داد: به زودی کتابی با محتوای آموزشی و آگاهی امور مالی برای مدیران استانی حوزه هنری آماده می‌شود و آن در اختیار هر یک قرار می‌گیرد تا با مراجعه به آن اطلاعات مورد نیاز را در اختیار داشته باشید.

وی با تاکید بر این که بی‌شک حوزه هنری به لحاظ بودجه انسانی و مالی قابل مقایسه با سازمان‌ها و نهادهای دیگر همانند ارشاد نیست؛ اظهار کرد: شیوه ادراه حوزه هنری با دیگر سازمان ها متفاوت است و ویژگی‌های خاص خودش را دارد. به همین دلیل مدیران استانی باید دقت کافی و لازم را در شیوه مدیریت خود داشته باشند. چرا که حوزه هنری انقلاب اسلامی با همین وضعیت و کمبودهای بودجه انسانی و مالی توانسته در امور فرهنگی کشور بسیار اثر گذارتر از نهادهای و سازمان‌های مانند خود باشد.

وی همچنین گفت: معاونت اداری و مالی حوزه هنری همواره پاسخگوی تمامی نیروهای حوزه هنری استانی در امور مالی و مشکلات احتمالی آنها بوده و هست. به این ترتیب با کمال میل پاسخگوی مدیران حوزه هنری استانی نیز هستیم. بی‌شک نه تنها پاسخگوی شما هستم، بلکه برای حل آن مشکل و یا سوال پیش آمده با شما همکاری نیز خواهم کرد.

معینی‌بخش خاطرنشان کرد: مدیران استانی حوزه هنری ما در امور مالی توجه داشته باشند که هرگونه خطایی در حق و حقوق نیروهای انسانی خود را باید جواب‌گو باشیم. پس کمک کنیم تا این موضوع به درستی انجام شود.

وی در پایان گفت: اگر استانی حس می‌کند در امور مالی نیازمند آموزش و یاری‌رسانی ما از مرکز هست درخواست کند تا یک کارشناس برای آنها ارسال کنیم تا آموزش‌های لازم در امور مالی و حسابرسی را ارائه دهد. از طرفی هر یک از مدیران استانی حوزه هنری نیز خود باید آنچنان به مسائل مالی تسلط داشته باشند که بتوانند به عنوان یک کارشناس در مدیریت هرچه بهتر امور مالی استان خود عمل کنند.

 

شایان ذکراست؛ سی و ششمین نشست سراسری روسای مراکز استانی ظهر دوشنبه 17 دی ماه در حوزه هنری مرکز به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال