چهارشنبه 30 مرداد 1398
با پایان مهلت ارسال آثار؛

۲۰ متن نمایشی در دبیرخانه نخستین جشنواره استانی «وتار» به ثبت رسید

شهرام میرزایی
    -     کد خبر: 6495
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/17|16:38
سرویس : استانها
مسئول واحد نمایش حوزه هنری استان کردستان از ثبت ۲۰ اثر نمایشی از هنرمندان استان در نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه «وتار» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شهرام میرزایی مسئول واحد نمایش حوزه هنری کردستان گفت: بر اساس درخواست هنرمندان تئاتر استان برای برگزاری جشنواره استانی تئاتر ماه و با موافقت رئیس حوزه هنری کردستان، آذرماه ۹۷ فراخوان نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه با عنوان «وتار» در استان کردستان منتشر شد.

وی گفت: تلاش در راستای شناسایی و جذب هنرمندان جوان و ایجاد تبادل اندیشه بین هنرمندان استان و تامین نیازهای فرهنگی و توجه جدی به جامعه مخاطب در کنار لزوم جریان‌سازی در حوزه هنرهای نمایشی بر اساس ارزش‌های اسلامی و انقلابی از مهم‌ترین اهداف این جشنواره محسوب می‌شود.

وی ضمن اشاره به رقابتی بودن جشنواره گفت: هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی استان تا ۱۰ دی‌ماه فرصت داشتند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره بر اساس شرایط و مقررات اعلامی ارسال کنند که با پایان یافتن مدت زمان ارسال آثار ۲۰ متن نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

میرزایی افزود: در مجموع از ۱۰ شهرستان استان برابر جدول ذیل از ۸ شهرستان آثاری به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که بر این اساس، سنندج و بیجار هر کدام با ۵ اثر، سقز و قروه هر کدام با ۳ اثر و ۴ اثر دیگر هم متعلق به هنرمندانی از شهرستان‌های دیواندره، بانه، کامیاران و دهگلان است.

وی با اشاره به اینکه در مدت زمان اعلام شده و پس از بررسی متن‌های ارسالی، آثار منتخب برای حضور در بخش نهایی جشنواره معرفی می‌شود، افزود: بخش رقابتی و نهایی جشنواره ۸ تا ۱۰ اسفندماه ۹۷ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال