سه شنبه 25 تیر 1398

«ردپایی بر آسمان» به چاپ رسید

ردپایی بر آسمان
    -     کد خبر: 6477
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/16|13:01
کتاب «ردپایی بر آسمان» مجموعه خاطرات عبدالوهاب ناظمیان، رزمنده سمنانی، به قلم مرتضی حاجیان‌نژاد توسط سوره مهر به چاپ رسید.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، «ردپایی بر آسمان» مجموعه خاطراتی است که عبدالوهاب ناظمیان رزمنده ۶۳ ساله سمنانی از سرگذشت خود جمع‌آوری کرده و مرتضی حاجیان‌نژاد نسبت به نگارش و بازنویسی آن اقدام کرده است.

«ردپایی بر آسمان» روایتی شخصیت‌محور از خاطرات دفاع مقدس است که با زندگی‌نامه‌ای کوتاه از ناظمیان آغاز و به عملیات مهم دوران دفاع مقدس که وی در آن‌ها حضور داشته منجر می‌شود.

در این کتاب همچنین به وقایع حج سال ۶۶ نیز به‌صورت تمثیل عینی پرداخته می‌شود؛ چرا که نگارنده خواهر خود را در این حادثه از دست‌ داده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «به رودخانه عریضی رسیدیم، یکی از رزمندگان همین‌که نگاهش به رودخانه افتاد چهره‌اش مکدر و گرفته شد، گویی خاطره خوبی از این محل نداشت. وقتی علت ناراحتی‌اش را جویا شدم گفت در یکی از عملیات‌ها که در تاریکی شب انجام می‌شد و ما در حال ماموریتمان بودیم، وجود این رودخانه باعث شد تا عده‌ای از ما غافل‌گیر شده و به اسارت دشمن دربیایند و برخی دیگر نیز کنار همین رودخانه به شهادت رسیدند. در این مکان بود که فرمانده دستور توقف خودروها را صادر کرد. ابتدا فکر کردیم این همان منطقه‌ای است که برای ماموریت ما در نظر گرفته‌شده اما پس از پیاده شدن از اتومبیل متوجه شدم که دلیل توقف خودروها وجود ایستگاه صلواتی و استراحت رزمندگان بوده است.»

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال