پنج شنبه 30 خرداد 1398

«کوه‌ها» به سومین جشنواره ملی عکس و فیلم «تسنیم» راه یافت

نوید زارع
    -     کد خبر: 6474
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/16|12:20
سرویس : استانها
نوید زارع، هنرمند عکاس و فیلم‌ساز حوزه هنری کردستان، با عکس «کوه‌ها» به بخش پایانی سومین جشنواره ملی عکس و فیلم «تسنیم» که در مشهد مقدس برگزار می‌شود راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هیئت انتخاب و داوری بخش عکس سومین جشنواره ملی «تسنیم» متشکل از رضا برجی، مجید ناگهی و ابراهیم بهرامی از میان ۴۱۱ تک‌عکس ارسالی به دبیرخانه جشنواره، ۴۹ تک‌عکس از ۲۹ عکاس را واجد شرایط حضور در بخش نهایی معرفی کردند که در این میان یک اثر از نوید زارع، هنرمند کردستانی، نیز به چشم می‌خورد.

نوید زارع که علاوه بر عکاسی، کارگردانی چندین فیلم کوتاه را بر عهده داشته و موفقیت‌های بسیاری را در جشنواره‌های داخلی و خارجی کسب کرده است، با ارسال عکس «کوه‌ها» که در مناطق مرزنشین و عکس «یک گروه کولبر» به عنوان تنها نماینده هنرمندان عکاس کردستانی به بخش نهایی جشنواره راه یافته است.

نوید زارع، متولد ۱۳۷۴ سنندج، دارای مدرک کاردانی انیمیشن و دانشجوی کارگردانی سینما است که چهار فیلم کوتاه را در کارنامه خود دارد.

فیلم‌های «سیاه، سفید، قرمز» و «نوروز» را به صورت شخصی و فیلم‌های «صدثانیه چراغ قرمز» و «شمع سرد» را با تهیه‌کنندگی حوزه هنری کردستان تولید و موفقیت‌هایی را نیز کسب کرده است.

همچنین می‌توان به کاندیدای دهمین دوره جشنواره فیلم صد، کاندیدای بهترین فیلم در جشنواره تایم لاین ایتالیا، کسب جایزه بهترین فیلم دانشجویی از جشنواره مون لایت ایتالیا، کاندیدای بهترین فیلم جشنواره فمینیست بوردر کانادا، حضور و انتخاب در میان ۱۰ فیلم فینالیست جشنواره استو یونان، حضور در جشنواره رویش، حسنات، سما، نهال، پاسارگاد، المپیاد و کودک همدان اشاره کرد.

گفتنی است، سومین جشنواره ملی عکس و فیلم «تسنیم» از  ۲۴ تا ۲۷ دی‌ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال