چهارشنبه 14 خرداد 1399
به بهانه درگذشت راوی «کتاب یک شهر، یک خانه»

دریاداری که فراتر از مرگ بود

یک شهر یک خانه
    -     کد خبر: 6434
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/12|12:44
نویسنده کتاب«یک شهر یک خانه»، درباره قهرمان این کتاب، مرحوم دریادار تکاور«داریوش ضرغامی» از مدافعان شهر خرمشهر که به تازگی در اثر عارضه سکته قلبی درگذشته است گفت: او ژنرالی فراتر از مرگ بود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مریم حضرتی نویسنده کتاب «یک شهر یک خانه» با اشاره به شخصیت داریوش ضرغامی، قهرمان این کتاب گفت: ما برای تهیه این کتاب، 12 روز به صورت فشرده با هم گفتگو کردیم. 12 روزی که برای من به اندازه یک زندگی درس و تجربه به همراه داشت.

وی افزود: بارزترین ویژگی شخصیتی دریادار ضرغامی که در کتاب هم به آن اشاره شده، انسانیت، مردانگی و استحکام شخصیتی او بود، طوری که در تمام مدت گفتگو من او را فردی فناناپذیر یافتم. اگرچه در واقع هم این گونه است.

حضرتی ادامه داد: روند تولید محتوا و نگارش کتاب«یک شهر یک خانه» هم به سرعت پیش رفت و کمتر از 6 ماه، این کتاب آماده انتشار شد؛ قطعا مهمترین دلیل آن، عشق و علاقه من به زندگی این مرحوم و دلاوری های این دریادار در خرمشهر بود.

گفتنی است امیر دریادار دوم داریوش ضرغامی از یادگاران و پیشکسوتان ۸ سال دفاع مقدس و از مدافعان خرمشهر قهرمان روز 7دی ماه در خرمشهر به یاران شهیدش پیوست.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال