چهارشنبه 18 تیر 1399
به همت مرکز موسیقی حوزه هنری

آلبوم «یک قافله دل» منتشر شد

آلبوم یک قافله
    -     کد خبر: 6429
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/12|11:58
سرویس : موسیقی
آلبوم یک قافله دل با صدای «جمشید پورمهر» و آهنگ‌سازی محمد ذوالنوری با تنظیم محمد باقر زینالی روانه‌ بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری،این آلبوم که با صدای «جمشید پورمهر» منتشر شده است، در 12 قطعه مجزا شامل «پیش درآمد همایون»، «تکنوازی تار» و « چهار مضراب همایون» از محمد ذوالنوری؛ «ساز و آواز همایون با شعری از سعدی»، «ضربی بیداد با شعری از سعدی و اجرای ذالنوری»، «تصنیف (صبوری) تصنیف قدیمی به روایت علی‌اصغر بهاری ـ شعر از محمدحسن جمشیدی»، ادامه‌ ساز و آواز همایون با شعری از عراقی و سعدی، « تصنیف (یک قافله دل) از جمشید پورمهرـ شعر از سعدی»؛  «پیش‌درآمد شوشتری از درویش خان»، «ساز و آواز شوشتری منصوری با شعری از شمس مغربی و عماد خراسانی»، «تصنیف (دور از تو) بر اساس تصنیف قدیمی ـ شعر از رهی معیری» و «رنگ شوشتری از درویش خان» است. 

در اجرای آلبوم «یک قافله دل» که در راستای سیاست‌های مرکز موسیقی حوزه هنری مبنی بر حمایت از استعدادهای جوان منتشر شده است، «جمشید  پورمهر» را هنرمندانی چون «محمد ذوالنوری» (تار)، «محمدباقر زینالی» (سنتور، کمانچه، عود)، «هوشمند عبادی» (نی)، و «سعید جلالیان» با تنبک همراهی می‌کنند. همچنین کار ضبط، میکس، و مسترینگ این اثر در «استودیو هورآهنگ» انجام گرفته است.

شایان ذکر است، «جمشید پورمهر» در سال 1357 در خانواده‌ای هنردوست در شهر بروجرد به دنیا آمد و از محضر استاد رامبد صديف بهره فراوان برد.

علاقه‌مندان برای تهیه آلبوم موسیقی «یک قافله دل» به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور و همچنین سایت beeptunes.com مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال