شنبه 17 خرداد 1399

رونمایی کتاب «قندچین» و شعرخوانی طنزپردازان یزدی در دومین جشنواره ملی، فرهنگی هنری «ایران ساخت»

دگرخند
    -     کد خبر: 6381
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/9|10:10
صدوسی‌و‌یکمین نشست «دگرخند» با موضوع «ایران‌ساخت» همراه با رونمایی از کتاب «قندچین» اثر طنزپردازان یزدی در سالن امیرخانی خانه هنرمندان تهران برگزار ‌شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هم‌زمان با گشایش دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران‌ساخت»، خانه هنرمندان ایران میزبان ۱۳۱اُمین نشست «دگرخند» و گروهی از هنرمندان، شاعران و طنزپردازان از جمله طنزپردازان محفل «قندشکن» یزد بود.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت‌الاسلام‌ مصطفی رستمی نماینده ولی فقیه در دانشگاه‎ها، پرویز کرمی دبیر کل جشنواره «ایران‌ساخت»، ناصر فیض مدیر دفتر طنز حوزه هنری، محمدصادق کوچک‌زاده رئیس حوزه هنری استان یزد و جمعی از هنرمندان و شاعران مهمانان ویژه این نشست بودند.

در این محفل شعرا و هنرمندان گرد هم آمده بودند تا اهمیت فرهنگ‌سازی و ترویج حمایت از کالای ایرانی را با زبان شعر یادآور شوند.

حجت‌الاسلام مهدی پرنیان مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد، احمدرضا قدیریان، حسن حاتمی‌بهابادی، محمدجواد حلوایی، محمدجواد حیدری و امیررضا شجریان که به نمایندگی از طنزپردازان محفل طنز قندشکن در این نشست شرکت کرده بودند، در کنار سایر شاعران و طنزپردازان کشوری اشعاری را با موضوع حمایت از کالای ایرانی خواندند؛ اشعاری که گاه با چاشنی طنز همراه بود و خنده را بر لب حاضران می‌نشاند.

در این محفل همچنین کتاب «قندچین» مجموعه اشعار طنزپردازان استان یزد رونمایی و معرفی شد.

این کتاب شامل ۴۶ شعر و منظومه‌ محلی از ۲۲ شاعر جوان است که به همت حوزه هنری یزد به‌تازگی در ۱۴۴ صفحه توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

کتاب «قندچین» که گلچین آثار نخستین جشنواره استانی طنز مکتوب «قندشکن» است با امضای طنزپردازان و نویسندگان به حاضران اهدا شد.

محافل ماهانه طنز «قندشکن» از دهه فجر ۱۳۹۵ فعالیت خود را در حوزه هنری یزد آغاز کرده که هفدهمین دوره آن چهارشنبه ۱۲ دی‌ماه ساعت ۱۸در نارنجستان هنر این مرکز واقع در ابتدای خیابان آیت‌الله کاشانی، کوچه آزادی برگزار خواهد شد.

گفتنی است، دومین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران‌ساخت» با اهداف «جریان‌سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری‌سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش‌بنیان ساخت ایران»، «سامان‌دهی واردات بی‌رویه و ارج گذاشتن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته‌سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه‌های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش‌آموزی به همت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از ۴ دی آغاز شده و ۸ دی به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال