پنج شنبه 14 فروردین 1399

تیمور آقامحمدی در سی‌وهفتمین نشست «مهر و ماه»

مهر و ماه
    -     کد خبر: 6380
    -     تاريخ انتشار : 1397/10/8|11:28
سرویس : استانها
در سی‌وهفتمین محفل «مهر و ماه» که در سالن سوره حوزه هنری قم برگزار شد، بیش از سی شاعر جوان قمی به شعرخوانی پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در سی‌وهفتمین محفل مهر و ماه که چهارشنبه پنجم دی‌ماه در سالن سوره حوزه هنری قم برگزار شد، بیش از سی شاعر جوان قم به شعرخوانی پرداختند.

مهمان این برنامه تیمور آقامحمدی بود. او که نویسنده و شاعر شناخته‌شده‌ای‌ است، سال‌ها در شهر قم زندگی کرده‌ است. اگرچه نام تیمور آقامحمدی این روزها بیشتر با نویسندگی عجین شده، اما سال‌ها در حوزه شعر فعال بوده و مجموعه‌هایی از اشعار کلاسیک و سپید وی منتشر شده‌ است.

سی‌وهفتمین محفل مهر و ماه با معرفی مهمان برنامه و گفت‌وگوی سید محمدجواد شرافت، مجری کارشناس مهر و ماه، با وی درباره فضای انجمن‌ها و جلسات شعر قم در دهه هفتاد آغاز شد. آقامحمدی در سخنانش به فضای امروز شعر کشور و به‌ویژه استعدادهای ناب شعر قم اشاره کرد و درباره تجربه‌اش از فعالیت هم‌زمان در دو حوزه شعر و داستان سخن گفت. در ادامه نیز شاعران جوان استان به شعرخوانی پرداختند.

همچنین در بخشی از برنامه به دلیل تقارن برگزاری سی‌وهفتمین محفل شعر مهر و ماه با سالروز وقوع زلزله ویرانگر بم، یاد و خاطره درگذشتگان این سانحه گرامی داشته شد و فیلم شعرخوانی علی بیاگوی در ششمین محفل شعر شکوفه‌های خیال حوزه هنری استان قم در دی‌ماه سال ۱۳۸۲ با موضوع زلزله مهیب بم، بر روی پرده نمایش داده شد.

در پایان با رای حاضران، محمدمتین کریمی، شاعر نوجوان قمی، به عنوان شاعر دی‌ماه محفل مهر و ماه انتخاب و با اهدای هدیه و تندیس از وی تقدیر شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال