دوشنبه 11 فروردین 1399

بهروز صفاریان به اتفاق ترانه می‌آید

بهروز صفاریان
    -     کد خبر: 6293
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/28|12:32
سرویس : موسیقی
جریان‌شناسی موسیقی پاپ بعد از انقلاب با حضور بهروز صفاریان در تازه‌ترین برنامه «اتفاق ترانه» مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، اهورا ایمان کارشناس مجری برنامه «اتفاق ترانه» با بیان اینکه بهروز صفاریان در جلسه روز شنبه حضور خواهد داشت، گفت: بهروز صفاریان بدون شک یکی از مهم‎‌ترین عناصر موسیقی پاپ بعد از انقلاب است که چه به عنوان آهنگ‌ساز، رهبر ارکستر، تنظیم کننده و خواننده، نقش بسیار موثری در هدایت و ذوق بسیاری از خوانندگان پاپ بعد از انقلاب داشته است. بنابراین حضور او به عنوان کارشناس در برنامه‌ اتفاق ترانه که به بحث پیرامون جریان‌شناسی موسیقی پاپ بعد از انقلاب اختصاص دارد، پاسخ‌گوی بسیاری از سوالات مربوط خواهد بود.

ایمان در پاسخ به این سوال که آیا اتفاق ترانه توانسته در طی برگزاری منجر به یک اتفاق تازه در عرصه‌ موسیقی شود، اظهار داشت: در طی پنج جلسه‌ای که بنده به عنوان مجری این برنامه حضور داشته‌ام، شاهد استقبال مخاطبان از این برنامه بوده‌ام و این خود نشان از موفقیت برنامه دارد.

ترانه‌سرای تیتراژ فیلم «میم مثل مادر» ادامه داد: در طی این مدت اتفاق ترانه از یک برنامه‌ شعرمحور تبدیل به یک برنامه‌ ترانه و موسیقی محور شده است  و سعی کرده‌ایم تا به‌دور از حاشیه‌ها و نمایش‌های مصطلح این برنامه را به سمتی سوق دهیم تا یک هم‌نشینی واقعی بین شاعران و اهالی موسیقی ایجاد شود. چه همان‌طور که می‌دانید یکی از مشکلات موسیقی ما این عدم هم‌نشینی ‌هاست.

وی ادامه داد: از سویی دیگر افراد شرکت کننده در این برنامه به عنوان کارشناس همانند دکتر «علیرضا بندری»، «آریا عظیمی‌نژاد»، «آرش نصیری»، «امین حامی» و ... که هر یک چهره‌های شاخصی در عرصه‌ موسیقی هستند حاکی از موفقیت این برنامه و رسیدن به اهداف است.

وی در ادامه درباره‌ی بخش‌های دیگر برنامه اظهارداشت: در برنامه‌ شنبه همچنین مطابق روال گذشته یک خواننده و  یک ترانه‌سرا به عنوان مهمان حضور دارند.

گفتنی است، رونمایی از آلبوم «آسوده‌خاطر» جدیدترین اثر «مهدی نظری» نیز یکی دیگر از بخش‌های این برنامه خواهد بود.

محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» از جمله برنامه‌های ماهانه حوزه هنری در حوزه ادبیات و موسیقی است که به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری اولین شنبه‌های هر ماه در تماشاخانه مهر برگزار می شود.

اهورا ایمان خواننده، شاعر و ترانه‌سرا اجرای این محفل را برعهده دارد و جمعی از ترانه‌سرایان جوان و حرفه‌ای آخرین سروده های خود را طی آن در معرض ارزیابی و نقد قرار می دهند.

شایان ذکر است، سی‌وششمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز موسیقی حوزه هنری، اول دی‌ماه ساعت 17 در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان به این محفل ادبی آزاد است.

انتهای پیام

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال