سه شنبه 4 آذر 1399
با فیلم مستند «خانه‌ای برای تو»

جایزه بهترین فیلم، کارگردانی و موسیقی «سینماحقیقت» به حوزه هنری رسید

خانه ای برای تو
    -     کد خبر: 6263
    -     تاريخ انتشار : 1397/9/26|16:15
از میان سه اثر راه‌یافته از حوزه هنری به دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند «سینماحقیقت» مستند «خانه‌ای برای تو» درخشش بیشتری داشت. این اثر موفق‌ترین فیلم این دوره‌ جشنواره بود که ضمن نامزدی در ۶ رشته، موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی مستند بلند و بهترین موسیقی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، مرکز مستند سوره حوزه هنری با مستند‌های «خانه‌ای برای تو»، «چشم به راه» و «متولد آذر» در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند «سینماحقیقت» حضور داشت. این آثار در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند «سینماحقیقت» بسیار مورد توجه قرار گرفت. اما از میان این سه اثر مستند «خانه‌ای برای تو» بیشترین توجهات را به خود جلب کرد و جوایز و عناوین بسیاری را به خود اختصاص داد.

«خانه‌ای برای تو» عنوان مستندی از مهدی بخشی‌مقدم به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی است که در بخش مسابقه ملی (مستندهای بلند) اولین نمایش عمومی خود را در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» تجربه کرد.

از میان سه اثر راه‌یافته از حوزه هنری به دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند «سینماحقیقت»، مستند «خانه‌ای برای تو» درخشش بیشتری داشت. این اثر موفق‌ترین فیلم این دوره‌ جشنواره بود که ضمن نامزدی در 6 رشته، موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی مستند بلند و بهترین موسیقی شد.

به این ترتیب فیلم «خانه‌ای برای تو» در بخش جایزه بهترین موسیقی این دوره از جشنواره «سینماحقیقت» دیپلم افتخار و مبلغ 80 میلیون ریال را با آهنگ‌سازی افشین عزیزی به دست آورد. همچنین این فیلم توانست در بخش بهترین صدا با صداگذاری و صدابرداری حسن شبانکاره و حسين ابراهيمي نامزد دریافت تندیس بهترین صدا، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این جشنواره شود اما در نهایت جایزه این بخش به فیلم دیگری رسید.

در بخش بهترین تدوین نام عطا مهراد نیز برای فیلم «خانه‌ای برای تو» دیده می‌شد. همچنین در بخش بهترین فیلم‌بردار محمد حدادی نامزد دریافت جایزه شد.

در بخش بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند این دوره از جشنواره «سینماحقیقت» مهدی بخشی‌مقدم کارگردان فیلم «خانه‌ای برای تو» دیپلم افتخار را دریافت کرد.

مهدی شامحمدی تهیه‌کننده فیلم «خانه‌ای برای تو» در این جشنواره توانست نشان فیروزه، تندیس جشنواره و دیپلم افتخار را به خود اختصاص دهد.

در خلاصه موضوع این فیلم ۷۳ دقیقه‌ای آمده است: «داوود جوان ۳۰ ساله‌ای اهل یکی از روستاهای اطراف گیلان، کمتر از یک سال از ازدواجش می‌گذرد که در شغلش دچار ورشکستگی شده و هم‌زمان متوجه می‌شود که به سرطان پیشرفته‌ای دچار شده است. او در این شرایط برای زندگی‌اش تصمیمات جدیدی می‌گیرد ...»

عوامل تولید مستند «خانه‌ای برای تو» عبارت‌اند از کارگردان: مهدی بخشی‌مقدم، پژوهشگران: مهدی شامحمدی و مهدی بخشی‌مقدم، فیلم‌بردار: محمد حدادی، صدابردار: حسن شبانکاره، صداگذار: حسین ابراهیمی، تدوینگر: عطا مهراد، آهنگ‌ساز: افشین عزیزی، مدیر تولید: مرتضی ابراهیمی، عکاس: ایلیا شامحمدی، تهیه‌کننده: مهدی شامحمدی، تهیه شده در مرکز مستند سوره.

در کارنامه‌ فیلم‌سازی مهدی بخشی‌مقدم، ساخت فیلم‌های مستند «اسب چوبی» و «صد و سه روز» به چشم می‌خورد.

گفتنی است، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1397، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو کرد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال